ГЕС на Дністрі може призвести до руйнування території області

Сьогодні громадські активісти, екологи та небайдужі люди обговорили можливе будування ГЕС на Дністровському каньйоні. І всі, як один, переконані, що нова станція може призвести до стихійного лиха.

Юристи, екологи, депутати обласної ради та активісти зібралися за круглим столом, щоб обговорити правову базу проекту Верхньодністерського каскаду ГЕС та проаналізувати негативні наслідки для екосистеми Дністра.

Зокрема, Володимир Великочий, декан факультету туризму ПНУ зазначив: "Ми не те, що втратимо пам’ятку світового значення "Дністровський каньйон", а ми можемо втратити величезні території двох районів—  Городенківського і Тлумацького".

З екологічної сторони, будівництво ГЕСу теж матиме катастрофічні наслідки, каже Володимир Бучко, голова громадської екологічної організації "ЕКО-Галич": "Є такі електростанції, які можна будувати при цьому без шкоди довкіллю, але саме ці гідроелектростанції, які будуються в руслі Дністра, катастрофічно впливають на екосистему Дністра. Річка  буде знищена. Це будуть відстійники з сміттям, без туриста, з малим біорізноманіттям —  так буде виглядати Дністер. Це буде вже гідротехнічна водойма".

Нагадаємо, згідно з оприлюдненим проектом, ПАТ "Укргідроенерго" планує збудувати на Дністрі 6 руслових та 1 дериваційну ГЕС (річку заганяють у величезні труби). Перекрити річку греблями планують на півдні Тернопільської області в національному природному парку "Дністровський каньйон".

До теми: «Ми нікуди не підемо, хай затоплюють з нами» — селяни Городенківщини про будівництво ГЕС (ВІДЕО)