Норвезьких інвестицій не вистачає на реставрацію будинку, в якому буде створено іHUB. Фасад чекає "бюджетний" ремонт

Мова йде про старовинний будинок на вулиці Гординського, 10. Там за сприяння Норвегії та Міжнародного благодійного фонду «Сід Форум Україна» створять заклад, в якому проводитимуть навчання молодих підприємців сучасним методам ведення бізнесу, допомагатимуть IT стартап-компаніям створювати власні високотехнологічні продукти та експортувати їх на світовий ринок.

Місто передало будівлю норвезькому інвестору в довготривалу оренду. Однак справу гальмував аварійний дірявий дах і місто взяло це питання на себе. Дах зробили ще в грудні минулого року, проте до iHUB-у ще далеко.

Ймовірно, що інвестор до кінця не усвідомлював, в якому стані будівля. А роботи там не бракує — даху не стало, світло, опалення, водопостачання і водовідведення відрізані. Через діряву покрівлю пам’ятці загрожувало руйнування. За мільйон з бюджету міста дах відновили. Та під дахом залишилися аварійні перекриття, грибок і сирість — пише 0342.ua з посиланням на Репортер.

Як розповідає координатор проекту в Івано-Франківську Наталя Мухітдінова, норвезький інвестор надав 2 млн грн, щоб відремонтувати приміщення, придбати меблі та запустити проект. Про капремонт аварійної пам’ятки не йшлося.

«Коли Дмитро Подолєв (директор мережі центрів підтримки інновацій та підприємництва iHUB, керівник фонду «Сід Форум Україна», — Авт) брав це приміщення, він не здогадувався про такі моменти, — говорить Наталя Мухітдінова. — Відповідно, норвежці дали гроші лише на косметичний ремонт. А там грибок, бо колись школу №8 опалювали пічками. Кошторис ремонту перевищує те, що дали норвежці, — втричі».

Наталя пояснює, що інвестори сподіваються на всебічну допомогу від міста. Каже, міській владі простіше буде вирішити питання зі світлом і каналізацією, бо, виявляється, на такі комунікації потрібні спецдозволи. Світло підведене лише до щитової, але там теж проблема — наявної потужності у 5 кВт недостатньо.

Заступник міського голови Богдан Білик каже, що інвесторам будинок показували, і місто одразу було готове співфінансувати ремонт. Однак на такі обсяги теж не розраховували.

«Одразу було зрозуміло, що 2 млн грн на таку махіну не вистачить, — говорить Білик. — Та хто знав, що дах провалиться? Подивилися, а там усе прогнило. Я й сам не знав, що там немає каналізації. А як таке приміщення може бути без каналізації? Але це хороше приміщення, яке ще й має архітектурну цінність, думаю, ми його збережемо».

За попередньою оцінкою, капремонт потягне з бюджету зо п’ять мільйонів. Поки точної суми немає, бо ще не виготовили кошторис. Це пам’ятка архітектури, тому є багато нюансів і тонкощів. Міська архітектура виготовила реставраційне завдання, яке ще потребує погодження. Орієнтовно у березні сподіваються вже мати проектно-кошторисну документацію і готуються розпочинати роботи.

За попередньою домовленістю, інвестори беруться ремонтувати перший-другий поверх, а місто бере на себе перекриття, третій поверх і мережі.