Не дивлячись на те, що в міському бюджеті на 2017 закладено кошти саме на ці потреби, в школах і ДНЗ батьки продовжують здавати кошти на мийні засоби і туалетний папір. Цей факт викликав в останніх хвилю обурення.
Нагадаємо, що 15 грудня минулого року, в ході засідання виконавчого комітету міської ради Директор департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігорь Смаль отримав доручення від міського голови зобов'язати керівників шкіл та ДНЗ припинити збирати кошти на засоби гігієни: туалетний папір, мийні засоби та інше.
Днями у Фейсбук-спільноті "ГО "Мами Прикарпаття" з'явилася публікація із закликом до батьків — зібратися і піти на прийом до міського голови, щоб покласти край "благодійним" внескам у школах і садках:
Ініціативу підтримала голова громадської організації Мар'яна Вершиніна та інші батьки. За її словами, візит до мера планується на кінець цього тижня.
Журналістам 0342.ua вона розповіла, що це буде робоча розмова про питання виділення та механізми розподілу коштів в навчальних закладах, в першу чергу на засоби першої необхідності.
«Ми робили запит в Департамент науки і освіти, хотіли побачити кошториси на 2017 рік. Нам їх так і не надали, прийшли лише загальні цифри. За неофіційною інформацією, не усі керівники садків знають, як цей самий кошторис складати. Їм простіше зібрати з батьків готівку» — пояснює Мар'яна Вершиніна.
Ситуацію прокоментував директор Департаменту науки і освіти Ігор Смаль.
«В 2017 році в міському бюджеті передбачено 0,5 млн грн на мийні засоби, туалетний папір та інші засоби гієни в школах і ДНЗ... проте треба розуміти, що рік тільки почався і ще не було бюджетних призначень» — говорить він.
З словами Ігора Вікторовича, ще на початку грудня минулого року відбулася розмова з керівниками навчальних закладів щодо припинення збору коштів на дані потреби. Тоді ж з усіх садочків було зібрано заяви на них.
На основі останніх та за кількістю дітей в школах і садках буде розподілено загальну суму, закладену в бюджеті. В середньому, кожен заклад отримає близько 20 тис. грн на рік.
«Усередненого підходу під час розподілу коштів не буде, все буде індивідуально» — запевняє Ігор Смаль.
Також він зазначив, що часто причиною збору коштів є ініціатива самих батьків, які хочуть забезпечити кращі умови своїм дітям.