Міліція краю вживає спеціальні оперативно-профілактичні заходи з метою недопущення крадіжок майна громадян. У цьому разі зусилля правоохоронців спрямовані на те, щоби мінімізувати потенційних крадіїв збувати викрадені предмети з металу та металовироби нелегальним заготовлювачам брухту кольорових і чорних металів. Адже, як засвідчують обставини та мотиви вчинення цього роду крадіжок, зловмисники нерідко наважуються на протиправні дії, користуючись тим, що викрадене можна здати на пункт приймання брухту і відразу отримати гроші.
Власники легальних пунктів попереджені про те, що у випадку виявлення фактів приймання ними брухту з порушенням встановлених вимог, або ж при виявленні на пунктах крадених речей, ставитиметься питання про позбавлення ліцензій на вказаний вид господарської діяльності.
Водночас міліція здійснює заходи з виявлення підпільних пунктів приймання металобрухту. Упродовж цього тижня мобільні групи міліції задокументували незаконну діяльність 4 осіб, які без державної реєстрації та без спеціального дозволу (ліцензії) здійснювали операції з металобрухтом. Зокрема, 2 нелегальні пункти виявлено у Долинському районі, інші – у Калуші та Коломиї. Крім того, на автошляхах області співробітники Державтоінспекції затримали 5 автомобілів, в тому числі, з інших регіонів, які перевозили брухт чорних металів без супровідних документів.
Стосовно порушників законодавства вирішується питання про притягнення їх до адміністративної і кримінальної відповідальності. Наголошуємо громадянам, що відповідно до статті 213 Кримінального кодексу України, за здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без спеціального дозволу або надання приміщень для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту передбачено покарання у вигляді штрафу або громадських робіт.