Кам'яний монумент з хрестом спорудили ще у 1911 році, а у 1924 — під час війни — довелося переховувати .
Його спорудили у 1911 році зусиллями каменяра Йосипа Гайдея та місцевих українських меценатів. Однак, роботу зі встановлення місця пам'яті Кобзаря довелося робити вночі, коли ніхто цього не бачив, оскільки ініціативу українців не погодило керівництво тогочасної сільської ради — пише 0342.ua з посиланням на Власно.
Наразі під барельєфом Шевченкові видніється надпис:
«Учітеся, брати мої! Думайте, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь...».
Цей надпис з'явився 1924 року, коли барельєф, який переховували під час Першої світової війни люди дістали зі сховку і встановили знов.
А от стосовно цитати з творів поета, яка значилася на пам'ятці від самого початку в дослідників виникла суперечка. Одні стверджують, що під обличчям Шевченка сто років тому було написано: «Встане Україна і розвіє тьму неволі, світ правди засвітить». Але інші схиляються до свідчень, згідно яких люди викарбували: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!».
Що б там не було написано, але за довгі роки монумент набув змін. І це сталося не лише через час, а й давалися взнаки випадки вандалізму. За польської влади його намагався пошкодити один з польських жовнірів, а останній випадок вандалізму стався у 1980-х років, коли вночі хтось відбив частину хреста. Можливо це було зроблено спеціально за вказівками місцевої влади.
Довідка: перший пам'ятник Т. Шевченку відкрито у 1881 році до 20-річчя від дня смерті митця у м. Форт-Шевченко (Казахстан) під керівництвом І. О. Ускова, який був комендантом Новопетровського укріплення, коли Шевченко перебував там на засланні.
В Україні перший пам'ятник Шевченку (його погруддя) встановлено у Харкові у садибі Алчевських у 1881 році.
Загалом, в Україні та світі є 1384 пам'ятники Кобзареві, з них 1256 — в Україні та 128 — за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури. В Україні найбільше пам'ятників встановлено саме на Прикарпатті.