IT-шники доводять франківським школярам, що програмування — це цікаво і весело (ФОТО)

В рамках глобального руху "Година коду-2017" франківські школярі мають змогу на одну годину поринути у програмування під керівництвом досвідчених IT-шників. Сьогодні свої двері для шестикласників відкрив франківський офіс IT-компанії Softjourn.

"Година Коду-2017" — це рух, кий охоплює десятки мільйонів студентів і учнів в більш ніж 180 країнах світу. Вік учасників — від 4 до 104 років. Годинне введення в інформатику покликане розвіяти міфи про складність програмування і показати, що кожен може навчитися його основам.

Цього року Івано-Франківськ також долучився до світової ініціативи. Організація "ІТ-CLUSTER Івано-Франківськ" виграла грант від платформи "Тепле місто" на проведення ввідних занять з програмування з франківськими школярами.

Компанії Softjourn, яка входить до об'єднання ІТ-CLUSTER, сьогодні запросила до себе 29 учнів 6-го класу ЗОШ №5.

Працівники компанії у веселій і доступній формі розповідали школярам про основи програмування. 

«Ціль заходу — познайомити івано-франківських дітей з ІТ. Для цього вони впродовж тижня відвідують ІТ-компанії, а працівники цих компаній, в свою чергу, роблять візити до шкіл» — розповідає Тарас Кобець, виконавчий директор франківської організації ІТ-CLUSTER. —  «Компанії Softjourn долучається до цієї акції вже другий рік поспіль, проте минулого року це була суто наша ініціатива, а цьогоріч ми це робимо в рамках гранту».

Всі запрошені учні отримали від компанії сертифікати

«В наших планах долучити за цей тиждень мінімум 300 школярів Івано-Франківська... Окрім Softjourn участь в "Годині Коду" у Франківську взяли компанії Eleks, SoftServe, Webmil, Sombra, Corevalue, Letzgro, Insilico Soft. Всі вони зголосилися прийняти по одній групі дітей двічі на тиждень. На участь погодилися шість шкіл міста» — коментує Наталія Федьків, асистент виконавчого директора франківської організації ІТ-CLUSTER.

«Зараз діти проявляють величезний інтерес до інформатики і програмування. Тому ми й вирішили долучитися до цього руху. Було так багато бажаючих, що всім навіть не вистачило місця» — говорить вчитель інформатики ЗОШ №5 Ірина Іванівна.