Як винайняти квартиру в Івано-Франківську і не переплатити вдвічі — гіркий досвід

Не так давно мені довелося орендувати житло в Івано-Франківську, і це виявилося не таким легким завданням, як здавалося. Не останню роль відіграли ті, кого прийнято називати "ріелторами".

Шукати житло виявилося найпростіше через інтернет-сайти на кшталт ОЛХ, бо на більшості були задавнені оголошення, або взагалі відповідали на дзвінок якісь цілком неадекватні люди, — 0342.ua. Сама процедура, звісно, не складна, але я була дуже розчарована, коли всі хороші варіанти житла виявилися з поміткою "бізнес" або "від рієлтора".

оренда

Головне розчарування полягало в тому, що коли я знайшла оптимальну квартиру, то вона теж, попри моє небажання, виявилася в руках так званого "рієлтора". "Ну гаразд, — подумала я, — заплачу один раз і матиму гарну квартиру, а не ті убогі радянські "апартаменти", які пропонують щедрі власники за ті самі гроші".

І от, справа майже дійшла до успішного фіналу, я задоволена житлом. Половину суми вартості місячної оренди мені "милостиво" погодилися зменшити аж на двісті гривень (із тисячі).

І тут розумію одну разючу невідповідність, якої збоку чомусь не дуже помітно. Рієлтор, як виявилося, працював за блискучою схемою. Першим побачив приватне оголошення і по-справжньому "причепився" до власників, запевняючи їх, що без рієлтора здати в оренду житло —  марна справа. Мовляв, "знищать, посуд переб'ють (звісно, чужий посуд для квартирантів — головне), ще й шпалери подеруть". Тиснув, тиснув на господиню, як вже потім вона розповідала, от жінка й погодилася нібито на "послуги рієлтора". Яких насправді не було.

А було ось що: оголошення приватне зникло, натомість зв'язатися з власниками гарного житла можна було лише через оголошення з приміткою "бізнес".

Чверть суми оренди пан рієлтор взяв у власників, а ще половину вимагав у мене, як у наймача оренди. Притому ніяких реальних пошуків гідних квартирантів чоловік не зробив, ніяких послуг пошуку відповідного житла для мене і поготів.

Заробив чисті гроші на трохи наївних і надміру ввічливих франківцях, до яких тепер належу і я.

До чого це все я? Та до того, що час ці рієлторські "контори", як кажуть у народі, трохи треба закривати. Обстоюйте свої гроші, як орендар, і як власник, не платіть тим, хто нічого не зробив для Вас. Коли люди будуть цілком відмовлятися від послуг таких псевдорієлторів і відверто не платитимуть їм після контакту із власниками чи квартирантами, то такий "бізнес" на повітрі не буде широко існувати.

До теми: У Франківську подешевшали квартири в новобудовах