За "справою Міхальця" стежить ОБСЄ

Сьогодні в Івано-Франківську відбулася зустріч ініціаторів петиції на підтримку Дмитра Міхальця до генпрокурора — Віктора Загреби та Лідії Бойко — із моніторинговими офіцерами ОБСЄ. Зустріч ініціювала сама сторона ОБСЄ, зателефонувавши активістам і запросивши їх прийти в офіс, щоб "поговорити про петицію".

Про це на своїй сторінці у фейсбук написав Віталій Загреба

"Розмова тривала понад годину. Ми, напевно, не маємо права розголошувати зміст питань і відповідей (хоча документів про нерозголошення не підписували), тому розповім в загальних рисах. Моніторинговий офіцер зі Словаччини цікавився нашими мотивами і цілями — чому ми цього листа написали і чого добиваємося? Які в нас підстави мати підозри, який наш зв'язок з поліцією і так далі. Ми на все давали щирі повні відповіді, бо ми нічого не приховуємо. З розмови стало зрозуміло, що ОБСЄ дуже ретельно стежить за "справою Міхальця" — вони відвідують усі судові засідання, моніторять ЗМІ та фейсбук, зустрічаються з іншими активними сторонами, збирають і аналізують неофіційну інформацію. Вони, як міжнародна організація не займають нічию сторону, і частина їхніх питань до нас були відверто критичними. Загалом зустріч завершилась без будь-яких підсумків — нам ввічливо подякували і побажали всього найкращого.

Однак один підсумок я хочу підбити сам, і він важливий. Невідомі нам прокурори і судді Івано-Франківська перебувають у фокусі уваги не тільки Києва, але й на міжнародному рівні. Тому у їхніх інтересах зараз, як ніколи, керуватися виключно буквою і духом закону. А це саме те, чого ми і добиваємось.

Сам лист та перша порція підписів буде відправлена в генпрокуратуру сьогодні. Збір підписів, до речі, триває, і ми вирішили, що підписатися можна також електронно — для цього треба написати мені або Ліді ваші прізвище, ім'я та по батькові, посаду, назву організації, контактний телефон та email. Друга порція підписів буде надіслана в Київ по мірі надходження.

Дякую усім за увагу до цієї справи та підтримку, що перевершила наші очікування".

Нагадаємо, що прокуратура подала апеляцію на перше рішення суду у справі Міхальця. Прокурори все ж вимагають відсторонити начальника франківських патрульних від службових обов'язків на період досудового розслідування. Натомість місцеві активісти, які підтримують Міхальця, задумали написати лист до генпрокурора Луценка, в якому висловлюють підтримку начальнику патрульних і наголошують на проведенні справедливого розслідування. Збір підписів триває. 

До теми: Зустріч, яка мала поставити крапку в конфлікті Чайковського і Міхальця, закінчилася нічим

Дмитро Міхалець: «Вороги не дочекаються»