Теплокомуненерго попереджає: борги все одно доведеться сплатити

Комунальне підприємство нагадує громадянам, що, так чи інакше, їм доведеться погасити борги за опалення і радить не створювати собі зайвих проблем. Про роботу спеціалістів зі стягенння боргів.

Про це розповів Руслан Коростіль, начальник контактної групаи по роботі з боржниками, яка існує при Сервісному Центрі ДМП «ІФ ТКЕ». Матеріал було оприлюднено на офіційному сайті підприємства.

Він нагадав процедуру роботи з боржниками, а також наві приклад успішного стягення коштів для сплати заборгованості.

Робота з боржниками розпочинається зі щомісячного рознесення повідомлення про суми заборгованості до поштових скриньок боржникам із проханням погасити борг, що виник перед теплогенеруючим підприємством. Наступним кроком є повідомлення громадянина листом про наявність боргу методом безпосереднього вручення і спілкування. Коли результату нема, направляється лист боржникові про намір передати документи щодо існуючого боргу для розгляду в суді. Після цього надсилається повідомлення з інформацією про дату і час судового засідання із запрошенням боржника взяти участь у судовому засіданні. Наступним кроком є повідомлення споживача про позитивне рішення суду щодо стягнення заборгованості і проханням врегулювати заборгованість ще до передачі документів до Державної Виконавчої Служби (ДВС). Якщо і після цього нема позитивної реакції з боку боржника – документи передаються у ДВС і здійснюється виїзд на місце проживання боржника з метою профілактичної бесіди і опису майна, яке може бути вилучене із подальшою реалізацією.

Надалі дії служби ДВС полягають у накладанні арешту на рухоме і нерухоме майно із подальшою реалізацією його в рахунок повного погашення боргу плюс судові витрати, витрати ІФТКЕ з подачі документів до суду та витрати працівників ДВС і витрати на евакуатор та перевезення наявного автотранспорту боржника на штраф майданчик (при його наявності). Окрім цього накладаються стягнення на доходи боржника (на заробітну плату чи пенсії, а також на депозитні рахунки). Такий існує метод впливу на боржників. Він є тривалий та врешті-решт боржник змушений погасити увесь борг у значно більшому обсязі.

«Просто днями працівниками поліції був затриманий біля супермаркету «Велес» громадянин, що проживає на вулиці Хоткевича по спрямуванню працівників ДВС», ― розповідає пан Коростіль.
Автомобіль-іномарка цього громадянина був відправлений на штрафмайданчик. Після цього цей громадянин погасив борг перед нашим підприємством в сумі понад 11 тисяч гривень.

«Тож виникає запитання, для чого створювати проблеми для себе і для інших, коли борги все одно доведеться погасити» ― підсумовує він.