Впродовж трьох днів судді, громадські активісти та ЗМІ перейматимуть досвід колег з Канади та знайомитимуться з особливостями роботи судів та взаємодією їх із громадськістю в цій країні.
З 7 по 9 листопада в Івано-Франківську, в рамках підтримки судової реформи, перебуватиме канадсько-українська делегація для обговорення нового спільного 5-річного проекту, присвяченого розвитку комунікацій з суддями.
Для України і Прикарпаття зокрема дуже важливий досвід Канади, адже канадці живуть в суспільстві, де високо цінується відкритість судової системи. Зазвичай судові процеси в Канаді відкриті для громадськості і можуть повністю висвітлюватися ЗМІ.
Багато судів провінцій та вищих судів у Канаді борються із браком фінансування та інших ресурсів для компаній — ситуація схожа на ту. що ми бачимо в Україні. Внаслідок цього в більшості юрисдикцій використовують гібридний підхід, коли низка людей, що мають інші обов'язки в судах, відповідають на запитання ЗМІ та займаються питанням доступу до інформації.
Ще один інструмент, який канадські судді використовують все більше — це соціальні медіа, особливо Twitter.
«Довіра до суддів і суддівської влади все більш і більше падала останнім часом, а тепер досягла критичної точки. Цей захід направлений на підвищення довіри до судової влади за допомогою залучення досвіду іноземних колег», — відкрив сьогодні зустріч Голова ОДА Олег Гончарук.
Делегацію гостей із канадського боку у семінарі представляють: Майкл Мак Дональд (Голова Вищого суду провінції Нова Шотландія, Канада), Дені Жак (суддя Вищого суду провінції Квебек), Мері Моро (суддя Суду королівської лави (Вищого суду) провінції Альберта), Професор Пітер Соломон (науковий експерт, університет Торонто), Дженніфер Стеірс (Директор з питань комунікацій, Офіс забезпечення судової влади провінції Нова Шотландія, Канада), Олег Шаков, (Директор Управління міжнародних програм, Офіс Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади), Ігор Осика (менеджер Проекту підтримки судової реформи (SJRP).
Канадські гості щиро сподіваються, що їхні знання та досвід знадобляться Україні для побудови активного громадянського суспільства, а проведений у Івано-Франківську захід дозволить покращити комунікацію із суддями.