Сьогодні, 4 листопада, у міському будинку нічного перебування провели зустріч зі спеціалістами в галузі юстиції та безкоштовної правової допомоги. Для тимчасових мешканціів соціального закладу було організовано безкоштовну юридичну консультацію.
Безпритульні люди потребують не тільки матеріальної та соціальної, а й юридичної допомоги, — 0342.ua. Здебільшого їхні життєві історії пов'язані з утисками з боку чиновників, браком житла, незаконним виселенням іншими родичами, питаннями розлучення та аліментами тощо.
На зустріч із юристами прийшло близько десятка людей. Решта жителів, очевидно, в цей час були на роботі.
Органи юстиції представив голова юстиційного управління правової освіти Ярослав Левкун. Юрист Лілія Вінтонишин вже традиційно провадить безкоштовний юридичний супровід у межах роботи в Івано-Франківському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Соціальний працівник закладу пані Галина розповіла, що будинок розрахований на 30 ліжко-місць. Будь-хто, хто звертається до них за допомогою, знаходить тут підтримку. Перебувати в будинку можна теоретично необмежений час, хоча завжди працівники намагаються ресоціалізувати людей у стислий термін до півроку.
Житель Калуша, пан Богдан поскаржився на давню проблему, через яку змушений поневірятися по соціальних будинках. Розповів, що у 2003 році на придбання житла було виділено велику суму державної субвенції для військових. Довготривала чиновницька тяганина та намагання можновладців загребти гроші собі в кишеню зрештою призвели до того, що чоловік отримав якусь квартиру. Але то виявилася ледве схожа на житло, за його словами, цілком гнила, де купа ремонтів навіть за прямої участі тодішнього мера Ігоря Насалика нічого не змінила. Богдан запевняє, що держсубвенція становила 10500 доларів, проте реальна вартість його квартири ледь дотягла до 1200 доларів. Кримінальну справу таки були почали за маніпуляції з грішми, потім закрили за терміном давності. Натомість Богдан досі не має де жити, а ще йому нараховують великі борги з 2004 року за комунальні послуги, світло, газ, хоча квартиру він отримав тільки 2006.
Натомість, історія Андрія Васильовича Линди страшніша. За його переконаннями, майже 8 місяців тому рідна матір переписала будинок, де той жив, на сестру і її багатодітну родину. Чоловіка тепер від хати відганяють буквально з поліцією, і він змушений перебиватися з кутка в куток.
Одна з жінок, які прийшли на зустріч, тісниться в кмінатці у гуртожитку із сином та дочкою старшого віку. Раніше безкоштовні юристи вже допомогли їй оформити виплату аліментів колишнім чоловіком, а цього разу пообіцяли допомогти стати в міську чергу на житло.
Будинок нічного перебування знаходиться на вул. Млинарській, 2а, а безкоштовну правову допомогу надають за адресою вул. Франка, 4. І соцпрацівники, і юристи просять не соромитися й звертатися у разі потреби до них, а не залишатися із проблемами наодинці.