Прокурор Івано-Франківської області Олександр Стратюк підбив підсумки роботи прокуратури за останні 9 місяців. Згідно наведених даних, рівень злочинності на Прикарпатті зріс утричі (9000 зафіксованих правопорушень). Проте загалом по Україні на Франківщині спостерігається найнижчий показник злочинності: розкривається кожне третє правопорушення.
Проблематику у рості злочинності, яка спостерігається по всій території України, Стратюк бачить у зубожінні населення і безробітті, а також у певному недопрацюванні правоохоронних органів. В контексті розмови прокурор зачепив і питання поліцейської реформи. "Як на мене, переатестація поліцейських занадто затягнулася, це впливає на показник їхньої роботи".
Найпроблемнішими містами Прикарпаття за кількістю злочинів, як резюмував Стратюк, є Калуш, Коломия, Яремче.
Наполовину зросла кількість квартирних крадіжок, збільшилася кількість скоєних злочинів проти власності. Однак, зупинено ріст тяжких і особливо тяжких злочинів.
Прозвучали питання й щодо боротьби з лісовою мафією. На що Стратюк відповів, що з 30 вересня 2016 року створено спеціальні мобільні групи, які перевіряють лісовози й лісооброблювальні господарства.
Прокоментував Стратюк ситуацію щодо колишнього і діючих працівників обласної прокуратури, проти яких атовці скерували відповідні заяви до НАБУ і самої прокуратури. Йдеться про прокурорів, які начебто незаконно отримали землі в межах Карпатського національного парку. Стратюк доповів, що розгляд справи поновлено, однак порушено її проти працівників відповідних державних структур, які могли "роздати" там землі. В ході розслідування буде встановлено, чи вплинули працівники прокуратури якось на їхнє рішення. Проте поки, як сказав Стратюк, вину жодного з них не доведено.