П'ять заяв про шахрайство в великих розмірах надійшло у прикарпатські відділення поліції за дві доби.
Дві жительки Снятинщини віддали по 250 євро за виготовлення закордонних документів. Звичайно, ані документів, ані грошей вони не отримали й досі.
Цими ж днями 24-річна франківка позбулася 2 тисяч доларів США заради омріяної візи на навчання у Штатах.
До іншої 40-річної франківки зателефонував невідомий з повідомленням про те, що її син потрапив у ДТП. Аби "порятувати" родича від кримінальної відповідальності, жінка віддала зловмиснику всі золоті прикраси, які тільки мала в хаті.
У подібну халепу втрапила 70-річна мешканка Калуша, яка повірила телефонній заяві про затримання сина поліціянтами. Спантеличена пенсіонерка винесла дурисвітам 14 тисяч гривень.
Не сплять і інтернет-крадії. В іванофранківця через сайт "Автозборка" спритні зловмисники "вициганили" 2600 гривень як передоплату за запчастини. Ошуканий автолюбитель запчастин так і не дочекався.
А в ще одної жительки Франківська 4 тисячі видурили шахраї за традиційною схемою "вам телефонують з банку-ваш рахунок заблоковано-скажіть пін-код картки для розблокування".
За всіма фактами провадиться розслідування.
Сучасні шахраії діють за схемами, які не вирізняються новизною, проте здебільшого цілком "ефективні". Зробити термінову візу, "оплатити" ДТП за участю родича серед ночі чи інші проблеми, про які "раптово" повідомляють потерпілим і які в нас досі узвичаєно "вирішувати" кругленькою чи не дуже сумою грошей, переданою через треті руки. Аби все було "чисто". Саме так довірливі та завбачливі прикарпатці потрапляють в халепу.
Дешевий сир зазвичай буває в мишачій пастці. Пам'ятайте про це тоді, коли квапитеся заплатити абикому й вирішити свої справи. Тим паче, коли не знаєте точно, де ваші родичі чи друзі, що з ними трапилося насправді, і чи трапилося взагалі.