Мальовниче Прикарпаття. Фото

Прикарпаття — самобутній український регіон, який має чим потішити око (і не тільки око) туристів. 0342.ua пропонує добірку найцікавіших місцин нашої малої Батьківщини, проілюстрованих фото блогера Ореста Зуба.

Першим і найвідомішим символом Іванофранківщини є гори. Чимало мандрівників приїжджають до нас за свіжим повітрям та красою карпатських краєвидів.

Село Яблуниця з видом на Петрос

Говерла на межі двох областей та гора Піп-Іван із руїнами довоєнної обсерваторії вражають уяву.

Вершина гори Піп-Іван

До слова, гора Піп Іван є останнім двотисячником Чорногірського хребта, що розпочинається з Петросу, прямо перед Говерлою.

Івано-Франківськ. Колоритне західне містечко з історичною Ратушею та купою чудових місць, у яких поєднано старе й нове, історичне і сучасне.

Якщо занурюватися в тамтешні краї Верховинського району навесні, то можна потрапити у час, коли сплавляються по Чорному Черемошу. Зазвичай поблизу села Дземброня у квітні таборується купа прихильників рафтингу зі спорядженням, тож там можна отримати свіжі враження від нового спорту.

Нижче за течію є райцентр Верховина (колись Жаб’є), а зовсім поряд одне з наймальовничіших сіл України – Криворівня. Саме тут на зламі 19-20 ст. відпочивали Іван Франко, Василь Стефаник, Михайло Грушевський, саме тут написав свої безсмертні "Тіні забутих предків" Михайло Коцюбинський.

Далі знаходиться Косів і славнозвісні Кути з нічним базарчиком, який працює двічі на тиждень, з 4 год ночі й завершується о 8-9 ранку. А в селищі Ворохта можна знайти вартий подиву старий австрійський арковий міст.

Яремче і Буковель відомі на всю Україну, про чудовий гірськолижний курорт та купу інших відпочинкових місць нема чого й казати.

Зате в напрямку до Чернівців розташована живописна Коломия, що славетна не лише музеєм Писанки, а й історією.

На самій межі Прикарпаття з Буковиною є Снятин, де знаходиться найвища ратуша у Галичині.

Чарівні Дністровські краєвиди

У Богородчанах варто заїхати до села Старуня, яке знамените не лише крадіжкою дубового лісу, про що ми писали раніше, а й дуже давнім "грязьовим вулканом".

Монастир Манявський скит з водоспадом привертають і духовну увагу прочан, і спрагле за мальовничими місцинами серце туристів.

У селі Старий Угринів обов'язково треба відвідати музей Степана Бандери (від однієї назви якого в "москалів" терпнуть ноги).

На Долинщину варто з'їздити бодай для того, аби покататися на "Карпатському трамвайчику", що возить мандрівників у самі глибини Карпат до Мізунських порогів.

А, ще не забудьте про Гошівський монастир на шляху з Долини до Львова. На сьогодні це один із найпопулярніших паломницьких центрів Західної України.

Скелі Довбуша поблизу Болехова нагадають не лише про Олексу Довбуша, а й про красу карпатської землі.

Село Крилос 25 км північніше від Франківська береже руїни справжнього стародавнього Галича, від назви якого й називають цілий регіон України Галичиною.

Чудове містечко Рогатин із площею Ринок, історичною забудовою й дерев’яною церквою знаменитий тим, що нібито саме тут народилася дочка священика Настя Лісовська — майбутня дружина султана Роксолана-Хуррем.