Комісія з регіонального розвитку: "Лише ОТГ, утворені в межах перспективного плану, будуть мати державну фінансову допомогу"

На нинішньому спільному засіданні постійних комісій з соціально-економічного розвитку та розвитку місцевого самоврядування дискутували про актуальний процес утворення ОТГ в області.

ОТГ (об'єднані територіальні громади) наразі активно формують до майбутніх виборів 18 грудня. 0342.ua писали про те, що у грудневих виборах візьмуть участь 7 прикарпатських ОТГ.

Сьогодні виявилося, що не всі громади бажають долучитися до ОТГ згідно з планом перспективного розвитку, утвердженим ще 24 липня 2015 року. Лише дві з семи громад (Витвицька Долинського р-ну та ) не потребують змін. Щодо решти  члени комісії голосували за зміни, запропоновані доповідачем із питанням Назаром Іванівим (через відсутність керівника Офісу реформ Руслана Панасюка).

Зокрема, вилучили з Косівської ОТГ громади сіл Шепіт, Ковалівка, Спас, Делятин. До Тлумацької ОТГ долучити сільгромаду села Острині, а вилучити Гостівську, Грушківську, Кутищівську, громади сіл Лиса Гора, Грабичанка.

Проблемним є подальший статус "вилучених" громад, які стануть своєрідними "білими плямами" у плані перспективного розвитку. Назар Іванів ствердив, що закон про добровільне приєднання громад "назад" до ОТГ вже пройшов 1-е читання і, найімовірніше, буде прийнятий.

Депутат Ольга Галабала внесла пропозицію про розгляд статусу сіл, що хочуть приєднатися до Франківської ОТГ. Відтак депутати акцентували на ще одному суперечливому питанні — селах навколо великих міст, райцентрів чи обласного центру, які хочуть приєднуватися до ОТГ, але їм не дають дозволу.

Якщо села мають більше 6 000 населення, достатнє фінансове забезпечення та інші ресурси, то вони можуть приєднуватися.

Комісія ухвалила винести на розгляд сесії зміни плану перспективного розвитку, надання інформаційних листів на кожну із громад та питання про те, щоб на сесії облради про це доповів голова ОДА чи його перший заступник.