На запрошення ГО "Карпатська Січ" сьогодні, 13 жовтня, для студентів ПНУ провели лекцію з надання невідкладної медичної допомоги та розповіли про медичні та підручні інструменти, за допомогою яких можна врятувати людині життя.
Зазвичай таку лекцію голова обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Тарас Шпук проводить для франківських медиків. Сьогодні ж з медициною катастроф ознайомили майбутніх економістів, інформує 0342.ua.
Спільно із Тарасом Шпуком лекцію провів лікар-хірург зі Львова Андрій Ковальчук, який рятував бійців у зоні проведення АТО.
"Той, хто вважає, що війна його не торкнеться, дуже помиляється, — наголосив Ковальчук. — Адже повістка із військкомату може прийти у будь-який момент. Окрім того, навіть на мирній території часто трапляються аварії, катастрофи, а бувають й теракти".
Під час кульового чи іншого поранення на полі бою боєць не відчуває болю
За статистикою, у 90% випадків людина помирає через масивні кровотечі, зокрема й з кінцівок. 10% смертностей — в результаті удушення (6% випадків — забиття дихальних шляхів і 4% — пробиття легень).
Відтак, студентам показали комплектацію аптечок, якими забезпечують армійців країн НАТО, розповіли про застосуванням кожного наявного у аптечці медичного інвентаря, а також про альтернативні підручні засоби, які, у разі відсутності спеціально призначеного медінвентаря, можна використовувати під час надання невідкладної допомоги пораненій людині, тим самим збільшити її шанси на виживання.
До слова, як зазначив Андрій Ковальчук, під час кульового чи іншого поранення на полі бою, боєць не відчуває болю. А все тому, що рівень адреналіну в крові зашкалює, що притуплює больові відчуття.
ДО ТЕМИ: Учасник АТО та парамедик з США провели в ІФНМУ другу лекцію з "ТакМед" (ФОТО)