На сайті "Прикарпаттяобленерго" з'явилася заява, в якій енергетики звертаються до жителів будинків, які передані під самоуправління щодо перегляду співпраці.
В зв’язку із змінами в чинному законодавстві, яке регламентує здійснення права власності у багатоквартирному будинку, частими зверненнями комунальних підприємств щодо вилучення житлових будинків з договорів про постачання електричної енергії (далі ДПЕЕ), а також – з метою надійного електрозабезпечення мешканців багатоквартирних будинків нашого міста, пропонуємо наступний порядок дій.
1. Вилучення багатоквартирного будинку з ДПЕЕ та збереження електропостачання даного будинку і надалі можливе за умови одночасного звернення суб’єкта господарювання, в управлінні якого цей об’єкт перебував раніше, та нового управителя.
2. Для укладення ДПЕЕ до будинку, переданого ОСББ, управителю багатоквартирним будинком чи в самоуправління його співвласникам, заявник повинен надати наступні документи:
- заяву щодо укладення ДПЕЕ із зазначенням місцезнаходження та банківських реквізитів;
- виписку з ЄДР;
- акт прийому-передачі будинку у випадку звернення ОСББ;
- договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком у випадку звернення нового управителя;
- договір про надання послуг з утримання мереж і забезпечення електропостачання на технічні цілі у випадку звернення виконавця послуг;
- у разі необхідності приведення у відповідність приладу обліку – гарантійний лист про термін виконання відповідних заходів.
3. Внесення змін у договірні взаємовідносини щодо електропостачання багатоквартирного житлового будинку відбувається за умови оформлення тристороннього акту, в якому фіксуються покази розрахункових засобів обліку на перший день дії ДПЕЕ з новим управителем.
4. Термін надання проекту ДПЕЕ – 7 робочих днів для споживачів із приєднаною потужністю до 150 кВт та 14 робочих днів для споживачів із приєднаною потужністю 150 кВт і більше від дати прийняття документів, зазначених у п. 2.
*Інформативно. Для безпечної експлуатації електроустановок, споживачам необхідно дотримуватись вимог нормативно-регуляторних актів стосовно наявності:
- проектно-технічної документації електропостачання житлових будинків (вимога п.1.1, п.1.3 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, п.3.1 Правил користування електричною енергією);
- протоколів вимірювання опору заземлення та опору ізоляції (п.1.8 Правил улаштування електроустановок);
- документів про призначення особи, відповідальної за електрогосподарство (п.1.4, 1.11 ПТЕЕС; 3.2 ПКЕЕ).