Зустріч, яка мала поставити крапку в конфлікті Чайковського і Міхальця, закінчилася нічим

Сьогодні, 9 вересня, АТОвці і патрульні намагалися поставити крапку у конфлікті, який виник напередодні між пораненим в Ілловайську ветераном АТО Іваном Чайковський і керівником патрульної поліції Івано-Франківська Дмитром Міхальцем

На зустріч запросили журналістів, громадських активістів та юристів — інформує 0342.ua.

Кожен учасник конфлікту по черзі ще раз озвучив свою версію того, що відбулося.

Нагадаємо, що сам інцидент виник після того, коли патрульні склали постанову на начебто неправильне паркування автомобіля, яким кермував Чайковський. Натомість сам ветеран АТО вважає, що патрульні в тій ситуації могли обмежитися попередженням.

Крім того, у постанові патрульні допустили помилку, це визнав і сам Міхалець, вказавши неправильно номер знака під яким припаркувався Чайковський. Ця помилка і стала приводом походу ветерана у кабінет керманича патрульних. Але там ситуація ще більше загострилася. За словами Чайковського, Міхалець не став слухати його доводи, не зважив на його інвалідність (після Ілловайська він отримав інвалідність II групи — прим.авт.) і після словесної перепалки схопив його під руки і кинув до підлоги. 

Повна версія конфлікту від Івана Чайковського

Міхалець ситуацію описує по-іншому. Стверджуючи, що фізичної сили до Чайковського ніхто не прикладав. Він пояснює, що Чайковський почав вести себе агресивно, прикриваючись статусом АТО. Коли градус конфлікту почав зростати, Міхалець попросив АТОшника покинути кабінет, проте він прохання проігнорував.

"Тоді я взяв його під руку і вивів з кабінету, але не завдаючи йому фізичного боля і тим паче не кидаючи його до підлоги", — каже Міхалець. 

Керівник франківських патрульних пояснив свою версію конфлікту з учасником АТО

Конфлікт міг би вичерпати відеозапис, проте в кабінеті керманича патрульних практики ведення відео не було. Міхалець каже, що це перший випадок за практику його роботи і потреби у відео він не вбачав. Хоча, після цього інциденту Міхалець повідомив, що вже дав доручення поставити у його кабінеті відеокамери. 

Сам Чайковський пояснює, що такого резонансу не хотів і до останнього сподівався, що Міхалець просто вибачиться, зателефонувавши до нього після конфлікту. Після доби чекання, ображений ветеран АТО пішов писати заяву в прокуратуру та внутрішню безпеку.

По факту звернення прокуратура відкрила провадження, вже вилучили відеозаписи з камер спостережень у коридорі приміщення, де базуються патрульні. Адже Міхалець запевнив, що Чайковський ввірвався до його кабінету в агресивному настрої, що і спровокувало конфлікт. Настрій Чайковського будуть зчитувати з камер спостереження. 

Ситуацію попросили прокоментувати знавців закону, адже саме правовий порядок поставить крапку у цьому конфлікті. 

Адвокат Олексій Драпак навів кілька факторів на захист Чайковського. 

Він запевнив, що патрульні в тому випадку не мали виписувати постанову, адже розмітка має переваги над знаками. На вул. Січових Стрільців, де і паркувався Чайковський, була стара розмітка, яка дозволяла йому поставити авто під кутом до тротуару. Натомість, знак, який був встановлений нещодавно, говорить, що ставити автівку потрібно паралельно до тротуару. 

"Ст 42 ЗУ "Про національну поліцію" чітко аргументує заходи фізичного впливу, до них відносять будь-яке застосування сили. Тобто, працівник поліції без попередження немає права взяти людину за руки", — додає Драпак. 

На захист Міхальця вступилися його колеги, вони запевнили, що Міхалець завжди поважав тих, хто захищав і захищає Україну на Сході.

Емоційно висловився й Сергій Янчук, який теж воював в Ілловайську у складі полку "АЗОВ", а тепер працює патрульним:

"Не маніпулюйте тут простими речима. Мені, як і загалом, франківцям ця ситуація неприємна. По одну сторону мій побратим, який, як і я, захищав Україну, а по іншу — мій керівник, якого я поважаю, бо бачу його роботу. Я дуже сумніваюся, що там було побиття".

Після годинних доводів і розмов, руки примирення так і не потиснули. Обидві сторони поклалися на букву закону і вважають, що крапки над "і" розставлять компетентні органи.