Шкільні офіцери поліції 1 вересня вирушать у школи Івано-Франківська

Сьогодні, 30 серпня, о 15 год. у залі засідань Івано-Франківського департаменту освіти і науки пройшов брифінг, присвячений пілотній програмі "Шкільні офіцери поліції", — повідомляє 0342.ua. "Головне, щоб діти змінили той стереотип, що прийде дядько міліціонер і забере вас", — керівник патрульної поліції Івано-Франківська Дмитро Міхалець.

Як вже вказував 0342.ua, "ШОП" — це експериментальний проект, що триватиме впродовж року у чотирьох українських містах включно з Івано-Франківськом. З боку департаменту освіти "ШОП" безпосередньо куруватимуть заступник директора департаменту освіти Мар'яна Продан та працівник інформаційно-методичного відділу Дмитро Скиданчук.

Відкрив брифінг директор департаменту освіти і науки Ігор Смаль, а розповідали про саму роботу патрульної поліції в межах програми полісмени Дмитро Міхалець, керівник патрульної поліції Івано-Франківська, та Таміла Кульпа, координатор проекту "ШОП" в Івано-Франківську.

Як розповів Дмитро Міхалець, відбір до програми був дуже жорстким. Поліціянти мали бути комунікабельними, відкритими, це "люди усміхнені, життєрадісні". Мета проекту — не ліквідувати проблеми, а "вже проводити роботу, щоб попередити проблему". Тренінги для полісменів проходили в Києві за канадською системою, яка суттєво відрізняється від тих, що були застосовані до сьогодні.

Його колега Таміла Кульпа розказала, що наразі за програмою сертифіковано 13 франківських патрульних поліції, які працюватимуть у 41 загальноосвітньому навчальному закладі. Тобто на 1 людину "припаде" 3-4 школи. У школах офіцерів можна буде побачити під час їхнього денного чергування, залежно від завантаженості, 1,2 чи більше занять у тиждень та в позаурочний час. Шкільні заняття будуть проведені за виданим підручником "Школа і поліція", у якому складено плани 25 занять з різних тем, від "Безпечна дорога до школи" до "Безпечна поведінка в інтернеті".

Оф(

Підручник програми "Школа і поліція"

Окрім власне шкільних уроків, патрульні будуть задіяні в роботі з дітьми за межами школи, зокрема з вересня анонсовано проведення місячника дорожнього руху "Діти на дорозі". Для школярів початкових класів заняття триватимуть тільки 30 хв і будуть проведені у формі гри, а учні старших класів будуть прописувати різні соціальні проекти. Таміла Кульпа зазначила, що всі мають звикнути: "Присутність автомобіля в школі не означає, що щось сталося".

Також поліціянти зауважили, що Івано-Франківськ був вибраний керівництвом для проведення програми, оскільки місто демонструє "високий рівень роботи".

Директор департаменту освіти Ігор Смаль також прокоментував, що "батьки мають бути переконані, що, віддавши дитину до школи, вони гарантують безпеку своїм дітям".

Оф3

Офіцер поліції Таміла Кульпа поділилася враженнями від тренінгів із кореспондентом сайту 0342.ua: "Я дуже горда тим, що я попала в цю команду. Спочатку я пройшла тренінг "Базові шкільні навички шкільного офіцера поліції". Після того я пройшла ще один тренінг для тренерів. Вже після цього я мала можливість навчати в Івано-Франківську поліцію. І в серпні місяці в нас проходив знову тренінг, де відбирали офіцерів. Моя команда — люди, які мотивовані, які хочуть працювати, бачать в цьому зміни, те, що ми можемо змінити. У Києві це був чотириденний тренінг, на якому знайомилися взагалі із самим проектом "Шкільні офіцери поліції", вирішували з юристами, як конфлікти відбуваються і які є стратегії їх вирішення, різні відновні практики, різні техніки вирішення проблем на місцях".

На завершення поліціянти повідомили, що вже 1 вересня кожен офіцер, задіяний у програмі, вирушить до своїх шкіл, де виступить із привітальною промовою на святі Першого дзвоника.