З 20 змін до перспективного плану ОТГ, депутати підтримали лише 8

Сьогодні, 12 серпня, на 7-й позачерговій сесії обласної ради депутати голосували за внесення змін до перспективного плану формування територіальних громад в області. Загалом, зі змін, які пропонувалися по 20-ти ОТГ, депутати дійшли згоди тільки по 8-ми.

В сесійній залі зареєструвалося 73 обласні обранці, — інформує 0342.ua.

Загалом перспективний план громад області включає в себе 59 ОТГ. 39 ОТГ змін не зазнали, за решту 20 в сесійній залі точилися дискусії і проходило голосування. 

Отже, нововведень зазнали такі ОТГ:

По Галицькому р-ну: до Галицької ОТГ приєднали с. Козина, що раніше було у складі Ямницької ОТГ. Крім того, проголосували за Дубовецьку ОТГ.

По Городенківському р-ну: до Городенківської ОТГ приєдналася Олієво-Королівська громада. За це проголосував 61 депутат.

По Калуському р-ну: 60 депутатів проголосувало за утворення нової Голинської ОТГ.

По Коломийському р-ну: трохи більше половина депутатів у залі підтримало утворенняНижньовербівська ОТГ. Проголосували також за те, щоб с. Ценява відійшло до Коломийської ОТГ, що раніше було у складі П'ядицької ОТГ. 

Підтрималу створення нової Матеївської ОТГ, у її складі буде чотири сільських ради. 

По решті ОТГ, в питанні яких депутати не дійшли згоди, буде продовжено дискусії на наступній сесії. До цього часу депутати мають розібратися, яка громада має добровільне бажання об'єднатися, а кого хочуть примусити. 

Як зазначив голова обласної ради Олександр Сич, в 2015 році по Україні запрацювали 159 ОТГ, проте не всі справляються з завданнями, які на них поставлено. Є проблеми в багатьох таких громадах львівської, тернопільської області.

За 2016 рік ця цифра виросла до 177 ОТГ по Україні і громади далі визначаються з об'єднанням.