Сьогодні складно уявити сучасне, культурно розвинене місто без графіті. В Україні стріт-арт культура зародилася відносно нещодавно — близько 10 років тому. Але змогла глибоко вкорінитися в українську культуру та завоювати прихильність суспільства.
Ще зовсім недавно графіті називали вандалізмом і воно було поза законом. Та у сучасності малюнки на стінах переросли у справжню субкультуру зі своїми музикою, танцями та видами спорту, об'єднаними загальною назвою — стріт-арт (вуличне мистецтво). Сьогодні "вандалізм" набув форми мистецтва у якому з'вилися свої метці, які почали проводити цілі фестивалі з вуличного мистецтва. Один з таких приїхав на Прикарпаття, пише 0342.ua.
Впродовж 9 та 10 липня в Івано-Франківську проходив графіті-фестиваль "Алярм", який об'єднав 20 художників з різних міст України, котрі продемонстрували свою майстерність на одній зі стін на території школи №4.
Також у рамках фестивалю відбувалося брейкіг-шоу від одного із танцювальних колективів міста, музичний сет від діджея, а також лекіція польського митця Блажея Патріка Русіна на тему “Від субкультурної колективної практики до візуальної індустрії для мас. Світ. Європа. Україна”.
"Хорошою традицією графіті-фестивалю "Алярм" стало проведення лекцій, зустрічей і дискусій. Вони додають цінного живого спілкування та обміну досвідом", — заявили організатори.
Фестиваль "Алярм" ще молодий, та вже встиг гучно про себе заявити після того як вперше відбувся у Луцьку минулого року. Цього ж року організатори вирішили розширити сферу діяльності фестивалю та відвідати такі міста як: Луцьк, Івано-Франківськ, Львів та Ужгород.
Подібні фестивалі графіті для Івано-Франківська ще є досить незвичним та рідкісним явищем, хоча й набирають обертів завдяки таким фестивалям як Porto Franko Gogol Fest, який завдяки муралам, що були створені в рамках фестивалю вніс свою лепту у розвиток стріт-арт культури в нашому місті.