За останні роки кількість українців, котрі спроможні витрачати гроші не тільки на товари першої необхідності, але й відкладати на майбутнє, значно зменшилася. Близько 50% іванофранківців тримають гроші на банківських картках, користуючись ними, але не накопичуючи кошти. Однак є й ті, хто все ж таки відкладає певну суму, аби в подальшому інвестувати її з користю для себе.
Щоб дізнатися, куди найкраще вкладати власні заощадження кореспондент 0342.ua звернувся за порадами до колишнього керівника обласної філії ПриватБанку, а згодом голови правління ПриватБанку Грузії (2009-2013 роки) Богдана Лесюка.
Якщо у вас на зберіганні сума у 20 тисяч гривень...
В самий раз вкладати їх у енергозбереження власних осель — утеплити будинки, модернізувати котли, перейти на інші джерела енергетичного забезпечення, змінити лічильники та навести облік комунального господарства у власній квартирі чи будинку.
Якщо у вас на збереженні близько 50-100 тисяч гривень і ви є власником автомобіля...
Найкраще вкласти гроші у його ремонт, потім — продати, а на вилучені кошти придбати малолітражку чи електромобіль. На зекономлені гроші, знову ж таки, зайнятися енергозбереженням житла.
Якщо у вас на зберіганні більше 100 тисяч гривень...
Не варто вкладати кошти у житлову нерухомість, оскільки у найближчі 10 років — це не вигідна інвестиція. Краще придбати земельну ділянку або комерційне приміщення і розпочати власний бізнес, який приноститиме вам прибуток.
Якщо у вас вже є власний бізнес і понад 500 тисяч гривен...
Подумайте над оптимізацією витрат свого підприємства — закупіть нову оргтехніку і програмне забезпечення, скоротіть лишні робочі місця і, знову ж таки, вкладіть кошти у комерційну нерухомість.
Якщо ви пенсіонер...
Перегляньте перелік надійних банків, які пройшли і витримали "економічний стрес" і які є прибутковими, а не "шкутильгають" до банкрутства. Поставте гроші на депозит. За рахунок відсотків можна жити.
Якщо ви студент чи у досить юному віці...
Вкладайте кошти у власну освіту. Здобувайте хорошу освіту у престижному ВНЗ і оформляйтеся на роботу офіційно. Немає можливості працювати на хорошій роботі в Україні, як би це прикро не звучало, — їдьте за кордон.
Але до якої б категорії людей ви не належали, найкраща порада кожному — навести облік і контроль у власному господарстві і переглянути договірні умови з комунальними підприємствами, які вас обслуговують. Сьогодгні це найнеобхідніша і найкраща інвестиція.