Міський голова передав спеціальне спорядження рятувальникам міста

Сьогодні, 20 травня, міський голова Руслан Марцінків передав спеціальне спорядження для Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківську. До міського голови у акції приєднались його заступник Олексій Кайда та директор департаменту з надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.

«Івано-Франківськ – одне з перших міст в Україні, в якому почала діяти програма підтримки міською радою служби з надзвичайних ситуацій. Сьогодні передаємо спорядження на суму 234 тис. грн. Це спеціальні чоботи та рукавиці, які захищають від вогню та механічних пошкоджень. Усе рятувальне екіпірування дуже вартісне. Приміром, одна пара таких рукавиць коштує близько 2,5 тис. грн. Тому міська рада взяла на себе відповідальність допомогти нашим рятувальникам, адже від них залежить безпека кожного іванофранківця,» - зазначив Руслан Марцінків.

Як детальніше розповів начальник міського управління служби з надзвичайних ситуацій Василь Мацалак, програма підтримки прийнята депутатським корпусом цього року і діятиме до 2020 року. Фінансування передбачене у межах 8 млн. грн. Від міської ради рятувальники вже отримували допомогу: спецодяг, обладнання, машинну техніку. Начальник івано-франківського управління також додав, що дуже вдячний місцевій владі за співпрацю. «Уся допомога, яку надають нам, не йде на потреби особового складу, а використовується лише для безпеки і захисту громади», - підсумував Василь Мацалак.

У межах заходу відбулась демонстрація спецтехніки різного призначення: для пожежогасіння, водне спорядження, для виявлення та знешкодження вибухонебезпечних речовин тощо. Як пояснили працівники служби, на різних викликах екіпірування відіграє значну роль. До прикладу, за допомогою належного обладнання і, звісно, професіоналізму рятувальників за поточний рік знешкодили 305 вибухових об’єктів.

Поряд з представниками міської влади усі експозиції мали змогу оглянути й учні шкіл Івано-Франківська. Для них рятувальники провели інформаційну бесіду про правила безпеки під час літніх канікул. На завершення усім присутнім продемонстрували роботу, так званого, «кубу життя» - спеціального страхувального обладнання для безпечного приземлення з висоти. Так рятувальник зістрибнув з 2-го поверху і вдало приземлився на повітряну подушку.