Необхідно зупинити масову незаконну вирубку Карпатських лісів, зокрема в Національному парку «Гуцульщина», оскільки це може призвести до екологічної катастрофи.
Про це заявив народний депутат Юрій Дерев’янко під час спільного брифінгу у Верховній Раді з громадськими активістами Косівщини, - передає 0342.ua.
«Всі ми з центральних каналів телебачення бачили, як вирубують Українські Карпати. Це все стало публічним завдяки цим людям - активістам, які вже роками борються проти незаконної вирубки, проти так званої лісової мафії», - заявив Дерев’янко, представляючи активістів Косівщини.
Активісти продемонстрували фотографії, на яких зображені зрубані здорові дерева під виглядом сухостою в НПП «Гуцульщина».
ДО ТЕМИ: Щодня на Прикарпатті нещадно вирубують гектари "українського зеленого золота" (ВІДЕО)
«У наших Карпатах – це вже тисячі гектарів вирубаного живого лісу! Збитки держави – вже мільярди гривень. На кожному кубі лісу так звана лісова мафія отримує понад 1000 гривень. Ця корупція тягнеться від керівництва лісгоспів, національних парків аж до міністрів. Це вже екологічний апокаліпсис», - підкреслив нардеп.
Він зазначив, що рубки відбуваються без дозволів, без документів, при тому, що в національних парках рубка взагалі заборонена.
Активіст з села Пістинь Косівського району Івано-Франківської області Андрій Ониськів повідомив, що вже 5 років бореться з незаконними рубками Українських Карпат.
«Ми тисячі разів звертися до різних інстанцій, починаючи від прокуратури, закінчуючи Міністерством екології. Але реакції було нуль. Нещодавно до нас приїхав з інспекцією міністр екології Остап Семерак, який був вражений гектарами вирубаного лісу в НПП «Гуцульщина», - розповів Ониськів.
Депутат Пістинської сільської ради Петро Пліхтяк заявив, що вирубки національного парку сягнули катастрофічного масштабу.
«Проведення рубок на таких схилах може призвести до екологічного лиха даної місцевості, зокрема це ерозійні процеси, такі як селеві потоки та зсуви грунтів. Може зникнути вже живе в даній місцевості. І головне – є загроза безпеці людей», - підкреслив Пліхтяк.
Депутат Косівської районної ради Петро Іванишин зазначив, що тільки після відвідування національного парку «Гуцульщина» міністр Семерак прийняв рішення про тимчасове припинення санітарних рубок.
«Під виглядом санітарних рубок вирізається здорова деревина. Тільки в першому півріччі 2016 року Національний парк запланував зрізати біля 4 тисяч кубометрів деревини. А це гектари лисих Карпат. Якщо ми всі разом це не зупинимо, то нашим дітям ми будемо показувати Карпати лише на картинках», - заявив Іванишин.
«Ці всі безчинства відбуваються під незмінним керівництвом директора Національного парку Василя Пророчука», - підкреслив активіст.
Юрій Дерев’янко зазначив, що його партія вимагає:
1. Негайно відсторонити Василя Пророчука від посади в.о. директора НПП «Гуцульщина». Адже вся країна знає факти варварського поводження з лісом, супроводжується корупційним скандалом, за фактом виявлених незаконних дій порушено два кримінальні провадження, а посадова особа і далі залишається на своїй посаді.
2. Зупинити знищення Карпатських лісів. Для цього необхідно ухвалити законопроект №4538, який передбачає громадський контроль за рубками: місцеві громади мають погоджувати видання спеціальних дозволів на проведення рубок та погоджувати місця рубок.
3. Провести службове розслідування щодо осіб, які можливо покривали зловживання з вирубуванням лісу.
Нагадаємо, Юрій Дерев’янко звернувся із запитами до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра екології Остапа Семерака, в якому просить провести службове розслідування відносно посадових осіб Мінекології, які покривали факти незаконної вирубки лісів на території України, у тому числі, на території Національного природного парку "Гуцульщина".