Без параду і офіціозу: франківці вшановують пам'ять загиблих воїнів

Вже другий рік поспіль офіційних заходів на Меморіальному кладовищі до 9 травня не проводиться. Попри це, франківці від ранку несуть квіти до Братського кладовища.

Братські могили визволителів міста закладені квітами, у тихій молитві зранку тут можна було застати, як літніх, так і молодих франківчан, — повідомляє 0342.ua

Нагадаємо, що з 2015 року 9 травня в Україні іменують як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Змінивши останніми словами усталений радянський термін Велика Вітчизняна війна. 

Ще за часів Ющенка лунали пропозиції перенести всі урочистості 9-го травня на 8-ме число, щоб святкувати цей день одночасно з європейцями. Адже, французи, англійці, чехи, норвежці святкують Перемогу саме 8 травня. Річ у тім, що гітлерівці підписували акт капітуляції два рази, і вперше проголосили його саме 8 числа. 

Українська влада таки знайшла компроміс у проблемному питанні: залишила святковим днем 9 травня і впровадила "День примирення", який відзначаємо 8 травня. 

Нашим кореспондентам вдалося поспілкуватися з кількома франківцями, які сьогодні прийшли віддати шану своїм землякам до Братського кладовища. 

"Хоч в Меморіальному сквері офіційних заходів цього року не проводиться, люди йдуть і кладуть квіти, вшановують пам'ять українців, які загинули, захищаючи нас і весь світ від нацизму. Проглядаючи вчорашні фото з "Дня примирення", помітила на них навіть менше людей, ніж сьогодні зранку тут. Не розумію нашу місцеву владу, яка ігнорує 9 травня, адже протистояння в Україні призводять лише до втрат", — обурюється франківчанка Надія.

"Третина жертв Великої Вітчизняної війни, а це 8 млн осіб, проживали на території України. Не вшановувати пам'ять наших полеглих земляків — плювати в душу їм і всім ветеранам", — висловлює свою думку генерал-майор у відставці, ветеран військової служби Микола Петрушенко.

В столиці офіційні заходи з вшанування пам'яті воїнів сьогодні відбулися. Зокрема, президент, прем'єр-міністр і мер Києва поклали квіти до могили Невідомого Солдата у столичному Парку вічної слави. 

2

Українці у соціальних мережах висловлюються щодо 9 травня по-різному, подекуди агресивно реагуючи на коментарі одне одного. 

Відомий політичний експерт Тарас Березовець

Фото з Меморіального кладовища, 9 травня 2016 рік.