Кожна західна родина має свої традиції святкування Великодня. Цікаво, як святкують Паску відомі жінки Івано-Франківська, які в будні не мають жодної вільної хвилини через щільність робочого графіка?, — поцікавився 0342.ua
Запитаємо у них.
Алла Пасс, регіональний кореспондент "ТСН" телеканалу "1+1"
Хоч я типове дитя асфальту, проте Великдень у нашій родині святкували завжди, навіть за часів Союзу. Покійна бабуся завжди сама пекла паски, поливаючи їх білково-цукровою глазур'ю. Яйця фарбувала тільки відваром цибулиння. І завжди на Паску натирала мені цими яйцями щічки, щоб я була вродливою. Ось такі теплі дитячі спогади. Великодніми яйцями щічки натираю й досі!
І ще — тільки на Великдень я обожнюю їсти солодку (!) паску з салом та хріном і ковбаскою! Воно так смакує! Свячу паску тільки в неділю зранку, — це вже моя власна традиція.
Оксана Савчук, секретар Івано-Франківської міської ради
Ще з раннього дитинства усі Різдвяні та Великодні свята я проводила з родиною в селі на Рогатинщині. У кожного в родині були свої обов'язки, які збереглись і до сьогодні. Бабуся пекла паску, мама готувала кошик, а я завжди виготовляла галунки та запікала солодкий сир. Галунки — це варені яйця, які кладуть у сильно концентрований вар з лушпиння цибулі. Для прикрас ми використовували красиві листочки, які прикладаються до яйця і замотуються у капронові мішечки. Яйця мають постояти не менше години. Від часу їх перебування в лушпинному розчині залежить: насиченим буде колір галунки чи менш насиченим.
Традицію фарбування яєць ми в нашій родині зберігаємо й досі. Річ у тому, що ми з чоловіком виховуємо 3-річного сина і маємо щастя кожного року возити нашого синочка до прабабусь і дарувати від Дмитрика прабабусям і бабусям галунки.
Радості від такого дарунка багато. Тому головна традиція нашої маленької родини — навідування наших родин в с.Чернів та с.Перегінське. Сподіваємось, що ще багато років наші традиції не зміняться й будемо тішити наших бабусь Магду і Юстину нашими галунками.
Анна Крисюк, засновниця журналу "БізнесWOMAN", директор у Ukrainian Investment Dialog - UID
Паску з дитинства пекла з бабусею. Спочатку ми "брали" гарний настрій і усе необхідне для випічки паски, щиро молилися і замішували тісто на любові. Потрібно дати тісту підрости в повазі, а потім з душею сформувати пасочки і випікати їх, додаючи жар свого серця. З таким підходом до випічки навіть найпростіші складники зроблять вашу паску найсмачнішою.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!