У теплі весняні дні хочеться побути на природі: в парку, саду, лісі. Але тут на людей та тварин чатує небезпека. У квітні розпочинається час найбільшої активності кліщів, повідомляє 0342.ua
Маленькі «вампіри» сидять на вершечках трави на рівні ніг до колін. Вони переносять багато інфекційних хвороб, найнебезпечнішими є кліщовий енцефаліт та бореліоз.
Що ж робити, щоб кліщі не змогли присмоктатися до шкіри? Під час прогулянок потрібно, щоб одяг щільно прикривав оголені ділянки тіла. Не варто залишати голову відкритою. Одяг повинен бути однотонний та світлих тонів.
Для захисту від кліщів варто використовувати спеціальні аерозолі.
Часто кліщі потрапляють на одяг і присмоктуються до шкіри людини уже після прогулянки. Тому потрібно уважно оглядати одяг після прогулянки: витріпати, випрати і випрасувати.
Якщо ж вберегтися не вдалося і кліщ присмоктався до шкіри, то краще швидко звернутися у лікувальний заклад, адже саме в перші хвилини після укусу в кров людини потрапляє більша частина збудників хвороби. При неможливості, треба постаратися самому позбутися кліща – змастити його олією (але не залити!) і легенько видалити його, розхитуючи в сторони і тягнучи вгору. Кліщ повинен бути видалений разом із хоботком. Ранку змастити йодом чи спиртом. Після цього уважно спостерігати за станом здоров’я. Якщо з’явиться головний біль, підвищена температура – обов’язково звернутися до лікаря.
Кліщі будуть активні до вересня.
Стережіться! Кліщі розпочали сезон полювання
20:51, 9 квітня 2016 р.
Суспільство