Без «розмазування» мільйонів, або Приїзд Яценюка на Прикарпаття

11 березня Івано-Франківщину з робочою поїздкою відвідав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Заявлена мета його приїзду — ознайомлення із якісними  характеристиками відремонтованої дороги Івано-Франківськ—Львів та участь у нараді з керівниками районів та структурних підрозділів облдержадміністрації.

Висвітлити цю важливу подію в житті краю зокрема та держави загалом, звісно, запросили журналістів чи не з усіх івано-франківських засобів масової інформації, які насамперед перевірили на собі посилені заходи безпеки у зв’язку з приїздом високої посадової особи. Отже, перш ніж сісти в автобус і поїхати до Крилоса — місця інспекції прем’єром новенького дорожнього покриття, журналістів зібрали в холі ОДА, звірили прізвища згідно зі списком акредитованих. А тоді кожен  пройшов крізь рамку металошукача, і лише за такої умови міг зайти до автобуса. В Крилосі, поки численні представники ЗМі очікували на приїзд прем’єр-міністра, на узбіччі дороги розмістили спеціальний стенд з необхідною інформацією, а прес-служба столичного гостя «муштрувала» прикарпатських журналістів, щоб вони часом не сунулися до високопосадовця зі своїми запитаннями. 

Нарешті дочекалися — до Крилоса Яценюк приїхав не сам, а з міністром інфраструктури Андрієм Пивоварським, головою Івано-Франківської ОДА Олегом Гончаруком та народним депутатом України Анатолієм Матвієнком. На високопоставленого гостя на місці вже очікували посадовці різних рівнів, а також парламентар Олександр Шевченко — він причетний до фірми, яка будувала цю дорогу. Як по команді, Арсеній Яценюк підійшов до банера, Андрій Пивоварський докладно відзвітував йому про виконану роботу, а також зазначив, що на це дорожнє покриття наразі нанесена тимчасова розмітка, котру найближчим часом замінять на пластикову. Після кількахвилинної наради біля стенда високопосадовці розповіли про мету свого візиту.

Ми приїхали до Івано-Франківська, щоб продемонструвати на всю Україну, що якщо ми беремося за якийсь об’єкт, то ми його годні довести до пуття

"Ми приїхали до Івано-Франківська, щоб продемонструвати на всю Україну, що якщо ми беремося за якийсь об’єкт, то ми його годні довести до пуття. Торік ми прийняли рішення побудувати дорогу Івано-Франківськ—Львів, і ми це зробили, —  сказав Арсеній Яценюк. — Тож цього року ми кажемо, що буде три дороги: Івано-Франківськ — Чернівці, Івано-Франківськ — Рахів, а також цього року завершимо ремонт так званої «підкови» —  Івано-Франківськ — Верховина — Вижниця. Це той інвестиційний комплект, який ми реалізуємо у цьому році саме на території Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областей. Але загалом в Україні на першому етапі ми профінансуємо 14,2 млрд. гривень на ремонт доріг. Що таке дорога? Дорога — це не тільки швидше і безпечніше доїхати до місця призначення. Дорога — це не тільки зекономити на пальному і на ремонті автомобіля, тому що їдеш новою дорогою. Дорога — це насамперед робочі місця, податки, інфраструктура, придорожні кафе, можливість для людей заробити копійку. Це можливість для країни розвиватись. Ми не будемо «розмазувати» сотні мільйонів гривень на так званий ямковий ремонт. Завдання — будівництво магістралей і загалом відновлення інфраструктури країни".

А міністр Андрій Пивоварський зауважив, що ефект від відремонтованої дороги вже відчули власники придорожніх кафе, готелів та автозаправних станцій, адже кількість транспорту на дорогах збільшилася, відповідно — і потік туристів.

«Цей експеримент показав декілька важливих уроків. Перший: ми можемо будувати недорого, за європейськими цінами, для цього потрібно провести відкритий тендер. Другий: навіть в українських компаніях є технічні можливості будувати доброякісні дороги за технологіями, які лише недавно з’явилися, навіть у Європі. Третій: ми можемо використовувати майже повністю місцевий матеріал, тобто локалізація грошей, які ми витратили, ледь не 90%», — зазначив міністр. 

А далі слово взяв голова івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, який подякував керівництву держави за довіру та можливість виявити себе, а також зазначив, що влада області не лише сподівається на надходження з Державного бюджету, а й працює на залучення коштів з місцевих бюджетів.

«Із 800 млн. гривень, які використали на ремонт цієї дороги, 600 млн. грн. — надійшли з Державного бюджету, а 200 млн. грн. — з місцевих бюджетів», — поінформував чільник області.

Після імпровізованого брифінгу столичні гості не прощаючись пішли до машин, не давши присутнім журналістам можливості поставити жодного запитання. На цьому перша дія в робочій поїздці прем’єра завершилася. Далі в програмі заходу — нарада в ОДА під головуванням Арсенія Яценюка та з участю керівництва районів і структурних підрозділів облдержадміністрації. Перш ніж зайти до зали засідань, журналісти знову проходять через рамку металошукача. із ними знову проводять роз’яснювальну роботу: працювати лише в передпокої, записувальні пристрої можна поставити біля звукової колонки, і головне правило — коли прем’єр-міністр подякує пресі, мовчки вийти. За 15 хвилин, які нарада була відкритою, прем’єр-міністр не сказав нічого нового, знову прозвітувався про відремонтовану дорогу Івано-Франківськ—Львів та анонсував ремонт інших дорожніх покриттів в Карпатському регіоні. Зокрема Андрій Пивоварський зауважив, що 1 квітня техніка вже має бути на дорогах. Крім того, гарантія нового покриття має бути мінімум десять років.

Своєю чергою, Яценюк поінформував, що на порядку денному — обговорення плану будівництва доріг, раціонального використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, процес децентралізації, а також реформування системи освіти і медицини.

«Сьогодні у нас з вами буде проста робоча зустріч: ви мені «накидаєте» цілу купу завдань, а я з цим всім вантажем поїду до Києва: частину виконаємо, а частину будемо виконувати».

На цьому участь журналістів у нараді завершилася, далі анонсовані питання обговорили вже в закритому форматі.