Сьогодні, 26 лютого Руслан Марцінків разом з інженером відділу експлуатації «Муніципальної інвестиційної управляючої компанії» Юрієм Верстою перевірили виконання програми «Теплий дім» в окремих будинках на вул. Бельведерській та Короля Данила.
З 2014 року в Івано-Франківську реалізовують проект «Теплий дім», у рамках якого мешканцям багатоквартирних будинків пропонують можливість, на умовах співфінансування (90% - з бюджету, 10% - від мешканців), замінити вікна у під’їздах. На сьогодні здійснено заміни майже у 200 під’їздах. Зараз на виконанні об’єкти, мешканці яких підписали протокол намірів у жовтні-листопаді 2015 року. Це 31 під’їзд, з них у 21 – вікна здані в експлуатацію, у 3 – встановлені і перебувають на техогляді, у 2 – працюють над відкосами, а у 5 – заміна запланована на найближчий час. Окрім того, ще 119 під’їздів - у черзі робіт на поточний рік.
За бажанням, паралельно з вікнами, мешканці можуть на таких самих умовах замінити і двері до під’їзду. Так зробили, приміром, у шести під’їздах на вул Новій, 19 б та у двох на вул. Бельведерській, 12. Тут інженери МІУК встановили нові утеплені вхідні двері з кодовим замком. Програма «Теплий дім» із заміни вікон продовжуватиметься й надалі, але на дещо інших умовах співфінансування. Відтепер мешканці повинні відшкодувати 30% витрат, а 70% – з міського бюджету.
Якість нових вікон та виконання монтажу Руслан Марцінків оглянув особисто. Міський голова мав змогу почути думки мешканців про програму. Звісно, люди задоволені новими вікнами, які вони отримали на вигідних умовах. Тепер у під’їздах стало значно тепліше, як зазначають власники квартир, і будинки мають привабливіший зовнішній вигляд.
Процедура участі в проекті нескладна. Рішенням будинкових зборів мешканці (не менше 75% голосів) подають звернення до МІУК, яке опрацьовують спеціалісти установи і складають проектно-кошторисну документацію окремо для кожного під’їзду. Загалом, тривалість процесу від оформлення заявки і до встановлення вікон дуже різниться, але з моменту підписання власниками квартир протоколу намірів займає не більше двох місяців.
Частка витрат мешканців за участь в програмі нараховується індивідуально, за квадратний метр помешкання. Якщо загальна сума більша, ніж 5 грн. за метр, то її ділять на кілька платежів. «Останнім часом зросла кількість шахраїв, які збирають гроші, видаючи себе за представників міських компаній. Тому я хочу всіх поінформувати, що Муніципальна інвестиційна управляюча компанія працює лише з безготівковими платежами. Усі витрати за програмою «Теплий дім» вказують у рахунках за утримання будинку і оплачують тільки по ним», - наголосив міський голова.
Спілкуючись з мешканцями під час перевірки, Руслан Марцінків ще раз наголошував, що місто зацікавлене у комплексних роботах щодо енергозбереження. Це утеплення фасадів і заміна вікон житлових та бюджетних будинків, ремонт і оновлення теплових мереж, котлів тощо.
До слова, усі власники квартир до 1 липня поточного року на будинкових зборах повинні вибрати управителя. «Міська влада з 1 березня інформуватиме громаду про різні управляючі компанії Івано-Франківська. Це і 22 приватні ЖЕКи, і наше комунальне підприємство МІУК. Також мешканці можуть створити ОСББ, програми та ініціативи якого фінансуються навіть з державного бюджету. Отож, до 1 липня люди матимуть право вибрати найкращий для себе варіант», - повідомляє міський голова.