Україна має дуже цікаву і славну історію, дивовижні традиції, що не можуть залишити байдужим нікого. Наші предки творили їх з покоління в покоління, збагачували та плекали...
Кожне українське свято супроводжується цікавими звичаями і забавами: взимку ми ворожимо на Андрія, колядуємо і готуємо 12 страв на Святу вечерю, щедруємо, водимо Меланки, святимо воду, ходимо з Вертепом, навесні — водимо гаївки, малюємо писанки, влітку — шукаємо квітку папороті на Івана, квітчаємо хати на Зелені свята, осінню — празникуємо, святкуємо весілля, збираємо врожай.
Сьогодні українці відроджують давні звичаї, пишаються ними та радо приймають у свою родину гостей. Тому приїздіть в Україну на свята і отримаєте море позитивних емоцій та активний духовний і фізичний відпочинок, а ще зможете скуштувати смачні шедеври української кухні. Борщ з пампушками, вареники з найрізноманітнішими начинками з шкварками і сметаною, справжня козацька страва — куліш, пампушки, узвар…. Цей перелік можна продовжувати до безкінечності, але це дуже невдячна справа. Найкращий спосіб оцінити всі принади нашої кулінарії — приїхати і скуштувати.
В нашому краї є багато дуже цікавих унікальних ремесел. Українські вишиванки чарують весь світ багатством барв та орнаментів. Кожен колір та узор має своє значення. Вишиваючи сорочки, жінки закодовували в них щасливу долю для своїх дітей. Кожен регіон України відрізняється за стилістикою вишиванок, використанням різних швів. Це мистецтво не може залишити байдужим нікого. Сьогодні національні мотиви української вишивки використовують у своїх моделях багато всесвітньовідомих дизайнерів. Наш національний стрій став візиткою України. Завітавши у будь-яке українське місто ви зможете придбати вишивану сорочку або ж рушник, таким чином забрати з собою частинку культури древньої цивілізації.
Сьогодні національні мотиви української вишивки використовують у своїх моделях багато всесвітньовідомих дизайнерів
Лялька-мотанка здавен була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитині ляльку, щоб та гралась. Лялька буває різної форми — великою й маленькою. Вважають, що лялька є посередником між живими й тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Обличчя як такого у ляльки немає, воно досить символічне. Вважається, що лялька-мотанка повинна бути безлика, а та, яка служить берегинею — ще й з хрестом замість обличчя. Не можна малювати обличчя ляльці, вона не повинна ні на кого бути подібна, щоб не завдати шкоду. Її робили для того, щоб пішов або, навпаки, припинився дощ. Або для того, щоб забрати хворобу від людини.
Залежно від події робили різні ляльки. Якщо для шлюбу, то ляльки виготовляли дуже ретельно. Ляльку вбирали в український стрій, як молоду, робили великий віночок, чи корону, на голову також до ляльки-молодої обов'язково робили пару — молодого, і що ж за весілля без дружб... Також дівчата часто разом з рушниками та сорочками в скриню до посоха робили ляльок. Коли ж дівчина виходила заміж, то в родині чоловіка дозволялось, допоки в молодят немає діток, гратись лялькою, і чим більше, тим швидше, і тим здоровіші будуть діти. А коли вже народжувалась дітвора, то , звісно, лялька віддавалась їй.
Існувало повір'я, що якщо діти дуже часто і довго бавляться лялькою-мотанкою, то сім'я скоро чекатиме на поповнення. Якщо ж їх робили діти, вони часто робили собі товариша і порадницю.
Писанкарство — давнє українське ремесло, яке ніколи не втрачало своєї популярності. Без цих маленьких див ніхто не уявляє собі Великодніх свят. Сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам старшого покоління у багатьох давніх осередках цього виду мистецтва. Писанки продаються на ярмарках, у художніх салонах. Оригінальний орнамент писанок, не тільки чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він несе прадавні символи світорозуміння і природи, єднає з традицією минулого. Українська писанка в світі є символом нашого народу. У місті Коломия, Івано-Франківської, області створено музей «Писанка». Архітектурна споруда у формі найбільшого у світі писанкового яйця стала візиткою Коломиї. Унікальний музей писанки приваблює відвідувачів з усіх країн. Тут зібрано понад 12 тисяч писанок...
До неоціненних коштовностей українського фольклору належать прислів'я та приказки — короткі влучні вислови. Прислів'я та приказки є узагальненою пам'яттю народу, висновками з життєвого досвіду, який дає право формулювати погляди на етику, мораль, історію й політику.
Одним з давніх і дуже корисних ремесел було ковальство. Сьогодні воно активно відроджується. Щороку в багатьох українських містах відбуваються фестивалі ковальського мистецтва, де можна придбати оригінальні авторські вироби і на власні очі побачити, як працюють ковалі.
Щороку в багатьох українських містах відбуваються фестивалі ковальського мистецтва, де можна придбати оригінальні авторські вироби і на власні очі побачити, як працюють ковалі
Бджільництво належить до найдавніших занять українців. Мед та віск завжди широко використовувалися як продукти харчування, а також служили оброком при зборі данини, були важливим предметом експорту до Західної Європи. Праця біля бджіл завжди вимагала великого досвіду — вміння «відчитувати» бджолині міграції, знання їх дій та способів приборкання тощо. Тому пасічниками найчастіше були літні люди, поважані на селі особи, адже це настільки чисте і шляхетне заняття, що люди з низькою душею не займатимуться ним. Сьогодні з воску роблять красиві свічки.
Гончарство є найяскравішою, найприємнішою технікою в кераміці. Це окрема потужна галузь народного мистецтва, як за давністю так і за ефектністю виконання. Ще здавна постать гончаря за кругом, не дивлячись на постійну зміну та еволюцію людських смаків і цінностей залишається яскравим, окремим символом мистецтва і ремесел України.
Сама техніка гончарства дещо втратила свою пряму функціональність і зараз поступово переходить у категорію раритетних видів художньої кераміки. Вироби українських гончарів можна придбати на сувенірних ринках, в крамницях і на фестивалях.
Своїм корінням різьба по дереву сягає глибини віків. Важко встановити час виготовлення перших культових символів – ідолів, стилізованих зображень звірів, небесних світил. Багато таких виробів слугували свого роду талісманами, у них вірили та поклонялися. Відголос тих часів зберігся й досі. Ручна робота різника представляє собою ні з чим незрівнянний виріб, аналога якому немає ні за стилем, ні за манерою виконання. Інколи різні витвори досягають такої витонченості, що порівнюються з мереживом. Загадковий та різноманітний світ різьбярства з усіма його напрямками, стилями, технікою виконання не зможе залишити байдужим нікого.
Україна — дуже багатогранний і цікавий край. Складно перелічити всі його таланти та унікальні мистецтва. Найважливіше, мабуть те, що український дух та колорит, пройшовши випробування часом і заборони, відроджується, розвивається і стає ще кращим.
Приїхавши в Україну, ви подаруєте собі цікавий концептуальний відпочинок і відкриєте для себе культуру древньої цивілізації.