Свіженьке молоко у пляшці зі смітника (ФОТОФАКТ)

Розмови про те, що коломиянам продають молоко у ПЕТ-пляшках зі смітників, точаться вже не перший рік, але завжди не вистачає фактів це довести.

Нещодавно «Дзеркало Коломиї» стало свідком дикого випадку, як чоловік і жінка визбирували у сміттєвих контейнерах неподалік Вічевого майдану використані пластикові пляшки для стихійних торговців.

Пакет пляшок, які обов’язково мають бути з-під мінеральної води та закорковані, передають у точку збору, одна з яких, за їхніми словами, знаходиться поблизу ринку. Але таких точок у Коломиї чимало. Там залюбки приймуть тару, адже за ними вже вишикувалася черга зі стихійних торговців молоком.

За кілограм пляшок збирачам платять 60 копійок, а продають стихійникам за тією ж ціною – тільки за одну пляшку. Правда, є точки прийому ПЕТ-пляшок з добросовісними підприємцями, які відмовляються продавати їх стихійникам, і використовують пляшки тільки як вторинну сировину. Але це радше виняток.

Чим це загрожує здоров’ю? Пластикові пляшки не призначені для багаторазового використання, тому навіть якщо їх помиють, то вони все одно є небезпечними для здоров’я.

Лікарі застерігають: можна підхопити кишкову паличку, ротавірус, ентеровірус, поліомієліт, гепатит А
Щоб вберегти себе від інфекційних захворювань, треба, до прикладу, перекип’ятити те ж молоко. Таким чином ми знешкоджуємо ті небезпечні мікроорганізми, які могли потрапити у продукт власне з пляшки.

Як наголошують лікарі, через пляшку можна заразитись усіма захворюваннями, які передаються орально-фекальним шляхом. Можна підхопити кишкову паличку, ротавірус, ентеровірус, поліомієліт, гепатит А та інші.

Що робити з використаними пляшками? Перш ніж викинути пластикову пляшку до смітника, потрібно її пошкодити, щоб вона не була придатна для подальшого використання.