«Теплий дім» – енергозбереження на ділі, а не на словах

В час, коли центральна влада ніяк не розробить реальні і доступні механізми енергозбереження на побутовому рівні, в Івано-Франківську вже другий рік триває впровадження ефективної програми «Теплий дім».

У його рамках мешканцям багатоквартирних будинків пропонують на умовах співфінансування (90% – з бюджету, 10% – від мешканців) замінити вікна у під’їздах. На сьогодні здійснено заміни майже у 200 під’їздах, а ще 114 – у плані робіт на поточний рік. Тож якість нових вікон та виконання монтажу Руслан Марцінків оглянув особисто. Відвідав будинки на вулицях Вовчинецькій, Стуса, Молодіжній, Новій.

Міський голова поспілкувався з мешканцями будинків та поцікавився їхньою думкою про програму. Очікувано виявилося, що люди задоволені новими вікнами, які вони отримали на вигідних умовах. Тепер у під’їздах стало значно тепліше, як зазначають власники квартир, і будинки мають привабливіший зовнішній вигляд.

«Чесно кажучи, будинку вже більше 30-ти років, а до заміни вікон ніяк діло не доходило в старих ЖЕО. Минулого року з допомогою МІУК (колишнє ЄРЦ) нам розповіли, що можна поставити нові вікна майже безкоштовно. Не всі мешканці хотіли, але тепер навіть критики визнають: стало тепліше не лише в під'їзді, а навіть у квартирах», – розповів меру Іван Петрович, мешканець вулиці Вовчинецької.
Процедура участі в проекті нескладна. Рішенням будинкових зборів мешканці подають звернення до МІУК, яке опрацьовують спеціалісти установи і складають проектно-кошторисну документацію окремо для кожного під’їзду. Загалом тривалість процесу від оформлення заявки і до встановлення вікон займає не більше двох місяців.

Спілкуючись з мешканцями під час перевірки, Руслан Марцінків наголосив, що місто зацікавлене у комплексних роботах щодо енергозбереження. Тому міський голова закликає людей зголошуватись на подібні програми з утеплення будинків, заміни теплових мереж, котлів тощо.

«Усього міська влада не може зробити сама, але разом з ініціативною, відповідальною громадою можемо здійснити чимало. На сьогодні для нас у пріоритеті комплексне утеплення, яке одразу дасть помітний результат. Крім того, економія коштів для громади означає менше споживання газу з Росії», – нагадав Руслан Марцінків.

Програма «Теплий дім» із заміни вікон продовжуватиметься й у 2016-му, але на дещо інших умовах співфінансування — аби роботи відбулися у більшій кількості домів. Відтепер мешканці повинні відшкодувати 30% витрат, 70% надходитимуть з міського бюджету.