У березні можна чекати снігу?

Календарний місяць лютий розпочався теплою погодою. В Українському гідрометцентрі прогнозують, що температурні показники не будуть нижчими від п’яти градусів нижче нуля. Та й зима для Прикарпаття минула без особливо екстремальних умов. Проте, за народними прогнозами, очікувати весни так рано не варто, оскільки Великдень святкуватимемо аж 1 травня. Що ж із цього приводу кажуть франківські метеорологи?

В Івано-Франківському обласному центрі з гідрометеорології запевняють, що довгострокових прогнозів не роблять. Тут максимум можуть передбачити погодні умови на п’ять днів наперед. Ті показники, котрі називають в Українському гідрометцентрі, є середніми по Україні, а тому їх не рекомендують сприймати як норму чи закон.

«Якщо хочете знати, якою буде погода, зверніться до бабака», – жартома відповідають працівники метеослужби. Що ми й зробили. 2 лютого харківський бабак Тимко ІІ передбачив затяжну весну із похолоданням як мінімум тричі – вкінці лютого, всередині березня та квітня.
Франківські метеорологи кажуть, що у лютому очікують температурних показників на два-три градуси вище від норми. Але цей показник вираховують із середнього за місяць. У лютому, за словами працівників центру з гідрометеорології, температура може стрибати від мінус 20 до плюс 20 градусів за Цельсієм.

«Довгостроковий прогноз на березень ми можемо мати аж наприкінці лютого, а тому з впевненістю зараз не можемо сказати, чого слід очікувати від погоди цієї весни, – наголошує начальник відділу гідрометзабезпечення Івано-Франківського центру з гідрометеорології Тетяна Атаманюк. – Ми можемо попередити про стихійні явища, які наближаються, щоби максимально мінімізувати збитки. А на все решта Божа воля».

Зі слів працівників центру з гідрометеорології, для того, аби бути певним, чи будуть ще снігопади у березні, як це було декілька років тому, треба знати, як поведуть себе можливі циклони. За результатами багаторічних досліджень, саме березень є найбільш вітровим весняним місяцем, тому від нього можна всього очікувати. Недарма в народі кажуть: мінливий, як погода у березні.