Основний показник якості природного газу – теплота згоряння (калорійність). Чинними стандартами встановлено, що теплота згоряння повинна бути не нижчою за 7600 ккал/куб.м. Цей показник природного газу на території Івано-Франківської області змінюється в межах 8600-7800 ккал/м3, тобто є вищою, ніж передбачено нормою.
Контрольний відбір якості природного газу відбувся З листопада, за участі представників ЗМІ та ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Проби газу були відібрані на газо-регуляторному пункті ПАТ «Івано-Франківськгаз» в смт Богородчани, та в помешканні одного з мешканців цього населеного пункту.
За результатами аналізу, проведеного акредитованою лабораторією «Івано-Франківськгазу» та Науково-виробничого центру стандартизації, природний газ, який подається споживачам Прикарпаття відповідає ГОСТу 5542-87.
«Проводити будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу, технічно може тільки «Укртрансгаз», який має спеціальні установки для очищення, одорування газу та інших процесів у тому числі змішування різних потоків. Коли ж газ надходить в розподільчу трубу, з ним технічно неможливо здійснювати будь-які маніпуляції, тому що система є герметичною і втручання в її роботу вибухонебезпечне. У складі ж самого газу об’ємна частка кисню за стандартом не повинна перевищувати 1%. Тому «розбавляння» природного газу киснем та іншими інертними газами (як помилково вважають деякі споживачі), неможливе, адже це може теж призвести до вибуху», – сказав перший заступник голови правління «Івано-Франківськгазу» Віталій Шульга.
Основний показник якості природного газу – теплота згоряння (калорійність). Чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити. Чинними стандартами встановлено, що теплота згоряння повинна бути не нижчою за 7600 ккал/куб.м. Цей показник природного газу на території Івано-Франківської області змінюється в межах 8600-7800 ккал/м3, тобто є вищою, ніж передбачено нормою (за даними Центру з контролю якості газу НАК «Нафтогаз України»).
Нарікання споживачів на нібито неякісний газ найчастіше пов’язані із технічним станом самих котлів, колонок та інших газових приладів. Наприклад, мало хто звертає увагу на те, що термін експлуатації котлів становить 10 років. Після цього їх потрібно або міняти, або проводити капітальний ремонт. Так і з іншими приладами, адже з часом якість роботи будь-якої техніки погіршується. Кожен може сам порахувати, скільки його газові прилади використовують газу, є норми та паспорта на прилади, де зазначені витрати газу. Приміром, одна конфорка газової плити використовує за годину приблизно 0,2 куб.м газу. Газова колонка за годину використовує в середньому 2,5 куб.м газу. Якщо показники використання газу вищі за ці норми, то це свідчить про несправність газового обладнання.
Протокол дослідження якості газу ПАТ "Івано-Франківськгаз"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економимо: Як франківці можуть зменшити витрати газу та зекономити на теплі