• Головна
  • "Квиток в Європу". Як франківці отримують румунські паспорти
19:00, 21 квітня 2017 р.

"Квиток в Європу". Як франківці отримують румунські паспорти

Поки більшість українців чекають остаточного впровадження безвізового режиму, деякі наші співвітчизники вже давно стали повноцінними громадянами Європейського союзу. Журналісти 0342.ua вирішили дізнатися, чи можливо отримати румунський паспорт, проживаючи в Івано-Франківську. 

Оголошення про допомогу при оформлені румунського громадянства можна зустріти як в інтернеті, так і на стовпах у середмісті.

"Допомагаю законним шляхом отримати румунське громадянство. На даний час це найпростіший спосіб стати громадянином ЄС" — так починається типове оголошення в інтернеті.

Ціни за послуги суттєво відрізняються. Одні "помічники" просять від 900 євро, інші ж — до 1500. Бували випадки, коли клієнти платили близько трьох тисяч євро. Цікаво, що кілька років тому вартість румунського громадянства складала 500-600 євро. 

Процедура

Представник одного із консультативних центрів, де надають подібні послуги каже, що весь процес займає від 8 місяців до 1 року.  Перш за все, відбувається підготовка пакету документів, в який входять: 

  • ваш внутрішній паспорт;
  • ваш закордонний паспорт;
  • ваше свідоцтво про народження;
  • свідоцтво про народження вашого батька;
  • свідоцтво про народження вашої матері;
  • свідоцтво про народження бабусі та дідуся;
  • свідоцтво про шлюб ваших батьків або їх свідоцтво про розлучення, якщо на момент збору документів вони більш не перебувають у шлюбі;
  • довідка про вашу несудимість, одержана в Румунії заздалегідь;
  • довідка, про вашу несудимість, отримана в Україні;
  • ваша нотаріально завірена заява, яка гарантує, що Ви не маєте наміру робити  дії, які можуть завдати шкоди національній безпеці Румунії, а так само порушити спокій її громадян.

Якщо ж у вас немає свідоцтв про народження дідуся чи бабусі, то  достатньо знати дату народження.  Буде виготовлене підроблене свідоцтво, яке засвідчить наявність румунських коренів у родичів.

У супроводі "помічника" ви відправляєтеся в один з територіальних підрозділів Мін'юсту Румунії, де особисто подаєте документи.

Наступні кілька місяців вас навчають румунській мові.

"Потрібно знати елементарні фрази, щоб пройти співбесіду. Не треба розповідати про культуру або традиції Румунії, а сказати кілька речень про себе та родину" — пояснює чоловік, який заробляє гроші, допомагаючи українцям отримати громадянство сусідньої держави. 

Після 7-8 місяців очікування, ви їдете в Бухарест, де складаєте присягу на вірність Румунії. Якщо все пройшло добре, то отримуєте сертифікат на громадянство. Проте, на цьому етапі бувають проблеми. Наприклад, відомий випадок, що стався в 2015 році з жителями Чернівців. Тоді із 46 людей, які відправилися на прийняття присяги, отримали сертифікати лише 7 осіб, бо досконально знали румунську мову.

Через 2-3 місяці ви отримуєте румунське свідоцтво про народження, а вже після цього подаєте документи на закордонний паспорт вашої нової "батьківщини".

Плюси

"Перевагою румунського громадянства в тому, що ви без проблем подорожуєте Європою. Румунам легше виїхати до Британії, США та Канади. А там вже робіть, що хочете. Від українського паспорта відмовлятися не потрібно", — розповідають в консультативному центрі. 

Мінуси

Є суттєві недоліки. По-перше, це можливість "потрапити" на шахраїв, які виготовляють підроблені паспорти, але видають їх за справжні. Людина втрачає гроші, так і не отримавши бажаного громадянства. По-друге, фірми, які займаються румунськими паспортам не афішують одну важливу деталь. Румунія не є членом Шенгенської зони. Держава ратифікувала Шенгенську конвенцію, проте станом на 2017 рік є лише кандидатом на отримання статусу Шенгенської країни. На ділі це означає, що громадяни Румунії мають певні обмеження при пошуку роботи в більш розвинутих країнах ЄС. 

"В мене скептичне ставлення. За два роки роботи в цій сфері жодного разу не бачив румунський паспорт. Вважаю, що це сумнівна можливість. Мені відомі кілька випадків, коли за складання присяги в Бухаресті від українців почали вимагати додаткові гроші", — каже працівник однієї з  фірм, що надає візову підтримку в Івано-Франківську.

Підсумок

Фактично, український уряд не може вплинути на бажання громадян отримати паспорт іншої держави. В Україні заборонене подвійне громадянство, але жодних санкцій за порушення не передбачено. Та й самі чиновники не рідко мають кілька громадянств, наприклад, у голови ДФС Романа Насірова правоохоронці виявили британський та угорський паспорти. Можна прогнозувати, що повноцінна робота безвізового режиму з ЄС дещо зменшить наплив бажаючих присягнути на вірність Румунії, але не відмінить народного прислів'я, яке каже: "Риба шукає, де глибше, а людина — де краще".

Читайте також: Франківцям на замітку. Які країни ЄС видали найбільше шенгенських віз у 2016 році

Читайте також: За кордон на ПМП. Масштаби міграції на Прикарпатті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини #паспорт #Румунія #процедура #ЄС.
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...