19:40, 27 січня 2017 р.
Чи справді "Охматдит" є "клінікою майбутнього", чи це всього лише роздутий піар?
Клініка "Охматдит", яка позиціонує себе як багатопрофільний діагностично-лікувальний заклад, що надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу дітям, — розрекламована звичайна лікарня. Принаймі так запевняє франківчанка, якій довелося разом з 4-річною дитиною побувати у стінах цього закладу, а точніше прожити там майже тиждень.
На сайті клініки розповідається, що кожного року в практику роботи лікувального закладу впроваджуються десятки нових технологій, методів обстеження і лікування, застосування нових лікарських засобів, ведеться наукова та дослідницька робота. А підвищенню фахового рівня медичних працівників приділяється постійна увага.
Але чи все так насправді? Про свої враження від перебування у цій клініці 0342.ua розповіла франківчанка, яка разом з малою дитиною провела там цілий тиждень:
"У дитини були проблеми із суглобами. Ніхто з наших лікарів не міг поставити діагноз. Казали, що це наслідок мононуклеозу. Хоча насправді з мононуклеозом це не було пов'язано. Тож я вирішила поїхати з дитиною в "Охматдит". Це державна клініка. Але, щоб туди потрапити мені довелося збирати безліч різних довідок (про щеплення, картка розвитку дитини і довідку про те, що впродовж останніх трьох тижнів дитина не контактувала з інфекційними хворими) та мати направлення, яке нам видав кардіоревматолог в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні. Щоразу, коли їдеш навіть на повторну діагностику, потрібно знову ж таки збирати всі довідки і відповідні направлення. Деякі мами, розповідали, що аби їхні діти потрапили у цю клініку, два роки добивалися направлення через МОЗ. А коли приїхали, то були дуже розчаровані.
Стан приміщень
Нас оформили у діагностичне відділення, що в 13-му корпусі. Відділення позиціонує себе не як лікувальне, а суто діагностичне. Саме через нього в лікарню потрапляють пацієнти. Корпус старий, обшарпаний, всюди грибок. А коли я зайшла у палату, то була шокована:
Палати розраховані на 3-х — 6-х дітей. Батьки сплять з дітьми на одному ліжку. З вікон дує. У нашій палаті не було навіть розетки. Санвузол теж у поганому стані.
А ось так виглядає душова:
У коридорі:
У клініці запроваджені чималі благодійні внески, то чому не зробили у відділенні ремонт?
Ставлення до пацієнтів
Першого дня, коли ми оформилися, нам не проводили ніяких обстежень, процедур, аналізів. З медперсоналу до нас підійшла лише лікуючий лікар та інтерни і запитали про стан дитини, щоб написати епікриз. До речі, саме інтерни зазвичай займаються хворими. Щоб потрапити на консультацію до лікаря, потрібно дуже довго чекати. Обстеження назначають по одному в день. Сьогодні — аналіз, завтра — УЗД, післязавтра — кардіограму і т.д. Пояснюють у клініці це тим, що в них багато пацієнтів. Хоча, коли ми йшли на обстеження, то ніяких черг не було, коридори — порожні. Так навколо клініки створюють ажіотаж і "набивають ціну".
Аби докликатися завідуючу відділенням, доводилося робити це чотири рази.
Можна ще довго описувати всі ті розчарування, але висновок такий: пробувши у клініці тиждень, лікування дитині так і не назначили. Діагностику провели, нічого не знайшли. Сказали здати платні аналізи по генетиці, які виявляють схильність до даної хвороби і призначили тільки препарати, які знімають біль і запальні процеси у суглобах. З цим і відправили нас додому. Курс таблеток сказали приймати місяць і після того знову приїхати до лікарні.
Перечитала багато публікацій і літератури, дізналася, що дані препарати шкідливі для шлунка. Якщо їх приймати весь прописаний лікуванням період, то вони можуть подразнити слизову шлунка і стати причиною утворення язв. Інший препарат, який прописали лікарі, не підходив доньці аналогічно, бо вона мала кашель. Попри мої попередження, медики розводили руками і казали: "Цей препарат визнаний усіма європейськими протоколами і не може не підходити дитині". І що ви думаєте, після короткого періоду його вживання, дитині стало гірше, хвороба загострилася і лише після цього лікарі вирішили його відмінити.
Харчування
Харчування, як і в кожному стаціонарному медзакладі України — дієтичне. Хоча порції добротні. На кухні є мультиварка, чайник, мікрохвильова піч. Але це все, мабуть, тільки для комісії, бо постійно знаходиться під замком. Як і ігрова кімната, що також тут присутня лише для галочки. Як пояснили нам у лікарні: жінка, яка наглядає за кімнатою, пішла у відпустку, а ключі від приміщення нікому не залишила.
Лікарів неможливо ідентифікувати, бо бейджиків вони не носять. Навіть в палату до пацієнтів заходять без них.
Від нашої поїздки до розпіареного "Охматдиту" пройшло трохи часу, проте діагноз дитині тамтешні медики так і не поставили. На щастя, загострення хвороби немає, тому змісту повертатися туди знову і бажання немає.
Щоб дізнатися думку інших пацієнтів лікарні, ми вирішили пошукати відгуки про заклад у мережі. Ось кілька відгуків, залишених нещодавно:
До слова, франківчанка написала і звернення до "Інспектора Фреймут" з проханням провести ревізію у цьому корпусі:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
17:57, Вчора
17:57, Вчора
17:57, Вчора
17:54, 26 грудня 2024 р.
17:54, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...