• Головна
  • Як перевірити компанію, що пропонує працевлаштування за кордоном
Новини компаній
16:22, 18 січня 2017 р.

Як перевірити компанію, що пропонує працевлаштування за кордоном

Новини компаній

Якщо ви вирішили влаштуватися на роботу в іншій країні і при цьому хочете зекономити свій час та нерви, вам варто скористатися послугами посередників. Фірми, що займаються міжнародним працевлаштуванням, візьмуть на себе пошук вакансій та оформленням документів, необхідних для виїзду закордон. Вам допоможуть розібратися в особливостях ринку праці за кордоном, перекладатимуть документи на іноземну мову, розкажуть про наявність роботи, яка відповідатиме вашій кваліфікації та досвіду. Співпраця з легальними посередниками зазвичай підвищує ваші шанси на отримання візи, пришвидшує процес працевлаштування.

Проте, на жаль, часто люди довіряють свою долю неперевіреним фірмам з працевлаштування, серед яких чимало відвертих шахраїв. На ринку працевлаштування за кордон свої послуги пропонують дуже багато посередників. Тому до питання вибору слід підійти дуже ретельно та відповідально.

Як вибрати компанію  посередника з міжнародного працевлаштування 0342.ua консультувала директор 1-го Польського центру зайнятості у Івано-Франківську Тетяна Леник.

Існує декілька критеріїв, які відрізняють надійну компанію-посередника від сумнівних фірм.

Наявність ряду необхідних документів:

  • Ліцензія Міністерства соціальної політики України на посередництво в сфері працевлаштування за кордоном.

Актуальність ліцензії можна перевірити на сайті Міністерства соціальної політики в розділі «Ліцензування». При цьому у відомстві варто уточнити, з якими саме країнами має право співпрацювати агентство з працевлаштування. Копія Ліцензії має бути у вільному доступі на інтернет-ресурсі та в офісі посередника.

  • Свідоцтво про державну реєстрацію.
  • Міжнародний договір з іноземною фірмою-роботодавцем або іноземним посередником.

01_104_1

«У Івано-Франківській області з 15 зареєстрованих компаній реально працює лише 7-8… 1-й Польський центр зайнятості має на меті ініціювати створення спілки компаній-ліцензіатів. Вона б суттєво спростила людям пошук надійних компаній-посередників»  звертається до представників компаній Тетяна Леник.

В Україні на ринку міжнародного працевлаштування переважають компанії, які не мають ліцензії. Таким чином, вони вже порушують чинне законодавство. Відповідно підвищується ризик бути ошуканим такими посередниками. Щоб уникнути цього під час пошуку роботи за кордоном, необхідно дізнатися, чи має компанія ліцензію на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном. Це — вимога закону! Без ліцензії посередник не має права здійснювати діяльність із посередництва у працевлаштуванні.

Тому треба уважно дивитись на копію ліцензії посередника та перевірити офіційну назву та адресу фірми, номер ліцензії та дату її видачі, щоб зрозуміти, чи є ліцензія посередника дійсною на даний момент. Адреса, вказана у ліцензії, є єдиною адресою, за якою компанія — посередник має право надавати послуги. Для здійснення послуг за будь-якою іншою адресою посередник повинен мати копію ліцензії, засвідчену Міністерством праці, де буде вказана ця адреса, тобто підписувати договори можна лише за тими адресами, які вказані в ліцензії.

Якщо посередник з працевлаштування компетентний, він має надавати вам детальну інформацію щодо процедури оформлення візових документів і процесу працевлаштування.

Особливу увагу слід приділити наступним питанням:

  • Чи підписується договір про надання послуг між посередником та клієнтом.
  • Яким способом здійснюється оплата послуг та чи надаються підтверджуючі документи про сплату

Важливою деталлю є наявність офісу. Користуючись послугами агентства, яке існує лише віртуально, ви в рази підвищуєте шанс стати жертвою шахраїв.

«Здавалося б, на Західній Україні така велика кількість людей їдуть на заробітки за кордон, що вони б вже мали бути навчені. Проте, я особисто знаю випадки, коли люди віддавали за обіцянку працевлаштування 250-300 євро просто на вулиці, без будь-яких підтверджуючих документів» — розповідає пані Тетяна.

Про серйозність та стабільність фірми також свідчить мережа філій та наявність представництв в країні працевлаштування, її членство та співпраця з українськими та міжнароднимигалузевимиорганізаціями.

Легальна компанія-посередник ніколи не буде пропонувати підписувати документи наосліп та вимагати залишити оригінали ваших документів.

Пам'ятайте, що при підборі вакансії легальний посередник обов'язково буде цікавитись вашим досвідом роботи та професійними навичками, станом здоров'я та фізичними можливостями, знанням іноземних мов та іншою інформацією, яка допоможе оцінити вас та знайти гідну роботу. Якщо вам просто пропонують роботу без попереднього з’ясування ситуації, варто серйозно замислитися.

Перед виїздом на роботу вам зобов'язанінадатиконкретнуінформацію про роботодавця, в якого ви будете працювати і докладний опис обраної вами вакансії, включно з майбутніми обов'язками, розміром зарплатні тощо.

Безкоштовний сир лише в мишоловці

Варто серйозно замислитися, якщо посередник малює вам легке і безхмарне життя в іншій країні. Не вірте, якщо вам розказують про дуже легкої роботи з високими зарплатами. Усвідомте, що за кордоном дійсно можна отримувати високу зарплату, але для цього потрібно бути або хорошим спеціалістом, або працювати багато та швидко.

Рекомендуємо поцікавитися середніми зарплатами в країні працевлаштування та порівняти їх із запропонованими посередником.

Питання, які необхідно поставити компанії-посереднику з міжнародного працевлаштування:

  • Який тип візи вам пропонується?
  • Хто буде займатися її оформленням?
  • Чи підписується договір (контракт) між роботодавцем та вами?
  • Як буде проводитися оплата вашої праці?
  • Які соціальні гарантії ви матимете?
  • Чи є медичне страхування?
  • Хто оплачує переїзд, харчування та проживання?

Пам'ятайте, що легальна робота за кордоном можлива тільки за робочою візою або за наявності дозволу на роботу. Зазвичай, у кожної країни є своя система кодів і класифікації віз. Коли ви отримаєте візу, зателефонуйте або зверніться до посольства країни працевлаштування, щоб перевірити її за номером, вказаним в закордонному паспорті. Вона маж бути саме робочою і ніякою інакшою.

Звертаємо увагу, що для оформлення робочої візи потрібно мати запрошення від роботодавця та/або трудовий контракт.

Прагніть тільки до легального працевлаштування. Вона забезпечує вам правовий та соціальний захист в іншій країні, а саме: роботу на основі дозволу чи робочої візи, підписання одного з видів трудового договору з роботодавцем, сплата податків, соціальне страхування тощо.

Консультант: Тетяна Леник,

директор 1-го Польського центру зайнятості у Івано-Франківську.

Адреса, вул. Гаркуша, 35;

тел.: +38 (067) 341-13-09, +38 (050) 683-34-83

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #роботазакордоном #компанія-посередник #1-йпольськийцентрзайнятості
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...