• Головна
  • Покращення-2017. Яких нових тарифів слід очікувати українцям?
20:00, 10 січня 2017 р.

Покращення-2017. Яких нових тарифів слід очікувати українцям?

Ейфорія новорічно-різдвяних свят затихає, як і хвиля приготувань до них. Повернувшись у повсякденне життя, українців знову турбують питання насущні. Чого слід чекати в новому році і скільки вартуватиме "нове" життя. Про це українські можновладці подбали ще до 1 січня. 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановою від 20 грудня 2016 року №2326 на відкритому засіданні затвердила оптово-ринкову ціну електричної енергії на 2017 рік. Загалом йдеться про двоетапне зменшення ціни на 15,2%:

• з 1 січня 2017 року на 10% (до 1341,57 грн за 1 МВт/год (без ПДВ)), та

• з 1 квітня 2017 року на 5,8 % (до 1263,76 грн за 1 МВт/год (без ПДВ)).

Загальне зниження від діючого рівня ОРЦ (1490,63 грн за 1 МВт/год (без ПДВ)) складатиме -15,2%.

Акція протесту проти тарифного «геноциду» під будівлею ОДА (ФОТО)

За підрахунками, які були актуальні на грудень минулого року (при тарифі 1,29 грн за кіловат — розрахунки зроблені за умови, що місячне споживання електроенергії перевищує 100 кВт* год)

  • одна година ввімкненого телевізора середньої потужності обходилася українцям в 64 копійки;
  • почитати книгу при світлі лампи потужністю 100 Вт — в 12 копійок;
  • комп’ютер  середньої потужності разом з монітором накручує електрики за годину роботи на 38 копійок.

Здешевлення електроенергії мало б суттєво вплинути на інший тариф, а саме на тариф за яким для населення рахують вартість холодної води — адже в його структурі майже 30% займає вартість світла. Після пониження ціни на електроенергію, логічно мав би бути переглянутий і тариф на водопостачання.

І ось тут виникає питання до реформаторів: які саме цифри ми побачимо в платіжках? Адже 1 березня 2017 року мало стати новим етапом підвищення оплати електропоставок для населення на 25%, згідно постанови НКРЕКП №220.

Тож платитимемо за світло і холодну воду менше чи все ж звично більше — поки залишається невідомим.

Газ: більше/менше?

Цього року для України подорожчає імпортний газ від вартості якого залежить тариф на блакитне паливо для населення. У свою чергу, від ціни на газ залежать тарифи на опалення і гарячу воду. Частину газу Україна імпортує з Європи, при цьому тариф на блакитне паливо формується згідно з імпортним паритетом. Як пояснили в Міністерстві економрозвитку, тариф для населення визначається за формулою: вартість імпортного газу × курс долара + ПДВ + транспортування + розподіл + націнка "Нафтогазу".

Франківчани обурені зрівнялівкою. З 2017 року зміниться порядок розрахунку за спожитий газ у багатоповерхівках

У минулому році, коли Кабмін прийняв рішення переглянути тариф на газ, тисяча кубометрів імпортного блакитного палива коштувала Україні 185 доларів. Цю цифру і використовували у формулі при розрахунку тарифу для населення в 2016-му році.

Згідно з проектом бюджету на 2017-й, тисяча кубометрів імпортного газу коштуватиме 245 доларів. Крім того, зріс і курс долара (прогноз середньорічного курсу гривні до долара 27,2 грн). Отже, вартість блакитного палива виросте в середньому на 30%. Тож логічним буде припустите і збільшення тарифу для населення.

Член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук переконаний: в наступному році уряду доведеться знову підвищити ціну на газ. Як підрахував екс-начальник Управління зі зв'язків з громадськістю "Нафтогазу" Валентин Землянський, газ, згідно з формулою Кабміну, в 2017 році коштуватиме 9600 гривень за тисячу кубометрів (наразі 6800 гривень).

Водночас Юрій Корольчук переконаний, що економічно обґрунтований тариф на газ зросте наступного року на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).

"Якщо ціна мінімально не зросте хоча б на 1500 грн, це означає тільки одне: ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни і жодного ринку немає. А цю різницю держава покриватиме з бюджету", — розповідає Юрій Корольчук.

І тут слід зазначити, що в меморандумі з МВФ, підписаним президентом Петром Порошенко і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, Україна зобов'язується до кінця 2017 року ліквідувати дефіцит «Нафтогазу». За їхніми словами, досягти цього без підвищення тарифу на газ не вдасться!

Гаманець кожного з нас — це наша особиста головна біль. Не буває так, що вам покладуть туди підвищену удвічі «мінімалку» перед новим роком і при цьому не скажуть нести додаткові витрати в "новому" періоді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #тарифи #світло #газ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...