• Головна
  • Не "совкова" педіатрія. Дитячі лікарі з Івано-Франківська слухали, як змінити підхід до лікування маленьких пацієнтів
13:30, 15 листопада 2016 р.

Не "совкова" педіатрія. Дитячі лікарі з Івано-Франківська слухали, як змінити підхід до лікування маленьких пацієнтів

На початку листопада у Вінниці пройшла педіатрична конференція, на яку з'їхалися дитячі лікарі з усіх куточків України. Член «Академії європейської педіатрії» литовець Арунас Валіуліс, відомий український педіатр Євгеній Комаровський, міністр охорони здоров'я Уляна Супрун обговорювали з українськими педіатрами нові формати лікування і підходу до маленьких пацієнтів. 

Участь у заході прийняли й кілька дитячих лікарів з Івано-Франківська. Відомий франківський педіатр, дитячий імунолог-алерголог, канд. мед. наук, доцент кафедри дитячих хвороб ПО ІФНМУ Віра Сем'янчук каже, що основні тези, які озвучували в залі, поступово слід впроваджувати в життя, викорінюючи в дитячих лікарів "совкові" підходи в лікуванні пацієнтів, а в їхніх батьків — бажання одразу бігти за противірусними пігулками до аптеки. 

"В європейській практиці лікування не використовують противірусні препарати, імуномодулятори, при лікуванні бронхітів не використовується 3-4 відхаркувальні препарати. Крім того, там не ставлять видуманих діагнозів: за кордоном не лікують герпес Епштейн-Барра і Цитомегаловірус, якщо в дитини нормальний імунітет", — пояснює педіатр. 

Не "совкова" педіатрія. Дитячі лікарі з Івано-Франківська слухали, як змінити підхід до лікування маленьких пацієнтів, фото-1

Загалом заходи, що організовує "Українська академія педіатрії" кардинально відрізнюється від педіатричних зібрань, на які часто їздять дитячі лікарі. Тут говорять по суті, про нові підходи в лікуванні, про комфорт для пацієнтів і немає жодної реклами медичних препаратів. 

"Наприклад, обговорювали питання внутрім'язевих ін'єкцій для дитини. В Європі це взагалі не практикується і це правильно. Дитину ні до чого не змушують, якщо є крайня необхідність у введенні ліків у вену — ставлять венфлон", — каже Віра Богданівна. 

Не "совкова" педіатрія. Дитячі лікарі з Івано-Франківська слухали, як змінити підхід до лікування маленьких пацієнтів, фото-2

"Говорили також про зміни, які передбачають рух пацієнта до лікаря: "пацієнт приходить, оплачує послуги і вибирає лікаря. В хорошого спеціаліста буде більша зарплатня через більшу кількість пацієнтів. Це буде стимулювати лікаря вдосконалюватися, вчитися, вивчати новітні методи діагностики і лікування, дасть можливість лікарю прогресувати у своїх знаннях, а пацієнтам отримувати якісну кваліфіковану допомогу", — пояснює педіатр. 

Віра Богданівна каже, що процес зміни ставлення до лікування дітей — довготривалий і, перш за все, буде важко сприйнятий багатьма батьками, які звикли самовільно купувати безліч противірусних препаратів, сиропів і навіть антибіотиків.

"Коли батьки почнуть чути проєвропейські рекомендації в лікуванні від багатьох лікарів, то почнуть замислюватись і через кілька років, сподіваємося, пацієнти і лікарі зрозуміють, що так багато ліків не треба", — акцентує педіатр.

На конференції Уляна Супрун озвучила те, що сьогодні педіатрія є одним з основних завдань для міністерства. І запевнила дитячих лікарів, що з них не робитимуть сімейних, як того хотіло попереднє керівництво МОЗу, адже, як каже міністр, педіатрія є специфічною і потрібною спеціальністю. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #педіатрія #новітніпідходи #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...