14:20, 6 жовтня 2016 р.
Працівники прокурорського апарату "попросили" змінити межі Карпатського національного парку на свою користь (ФОТО)
Двох працівників прокурорського апарату і дружину колишнього прокурора Івано-Франківська громадські активісти запідозрили в корупційній схемі зі зміною меж Карпатського національного природного парку на свою користь.
Про земельні махінації в національному парку розповіли сьогодні на прес-конференції журналістам керівник "Обласної асоціації учасників і ветеранів АТО" Тарас Шпук та член асоціації Юрій Качак, – інформує 0342.ua.
Останній делегований від нашої області у робочу групу з перевірки доброчесності прокурорів, створення якої ініціювала Генеральна прокуратура України.
До рук активістів-атошників потрапили документи з висновками про корупційну складову у виділенні земельних ділянок в національному парку. Серед шести власників яких спливають три прокурорські прізвища: прокурор Надвірної Марчук Василь Васильович, начальник відділу матеріально-технічного забезпечення та соціально-побутових потреб прокуратури Івано-Франківської області Перчиць Люмомир Зіновійович і дружина одіозного екс-прокурора Івано-Франківська і діючого прокурора Луганської області Янка Володимира Михайловича.
"Керівництво Карпатського національного парку, зловживаючи своїм становищем, вказало неправильні межі території парку, виділивши шість земельних ділянок у приватне користування і змінивши межі самого парку. Таким чином з земель "паркової зони", вони стали землями міської ради і про виділення їх кому-небудь вже могла клопотати сесія", – розповідає Юрій Качак.
"В документах навіть присутній дивний колапс, згідно якого можна припустити, що в деяких наших прокурорів є екстрасенсорні здібності. Йдеться про акт вибору земельної ділянки під будівництво та обслуговування житлового будинку, який був складений на підставі рішення сесії, яка по факту відбулася через 10 місяців. Тобто акт датований 18 січня 2007 року, а посилається на рішення сесії Яремчанської міської ради від 18 жовтня 2007 року", – пояснює Качак.
Комісія, яка перевіряла законність виділення землі, насправді вказала про факт злочину, додавши всі відповідні докази ще 27 лютого 2012 року. Проте досі нікого по цій справі, а це немало людей, не притягнуто до відповідальності.
"Управління внутрішньої безпеки Генерельної прокуратури, яке б мало займатися перевіркою фактів внутрішньої корупції в прокуратурі ліквідовано. Генеральна інспекція Генеральної прокуратури, яка мала перебрати на себе функції ліквідованого підрозділу поки не створена. В системі прокуратури наразі немає органу, який би займався службовими злочинами своїх працівників", – додає Качак.
Оприлюднивши докази корупції в органах прокуратури, атошники сподіваються на підтримку журналістів і суспільний резонанс, адже впевнені, що схема набагато ширша і діє досі. Наразі матеріали по КНПП обіцяють передати в національне антикорупційне бюро або спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
Довідка:
Фото: прокуратура Закарпатської області
Янко Володимир Михайлович – народився 7 січня 1968 року в смт. Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області. Освіта вища юридична. Закінчив у 1994 році Львівський державний університет ім.І.Франка.
Робота в минулому: 02.1994 – 03.2001 – старший слідчий прокуратури м. Яремче Івано-Франківської області
03.2001 – 03.2002 – слідчий з особливо важливих справ прокуратури Івано-Франківської області, 03.2002 – 02.2004 – прокурор Богородчанського району, 02.2004 – 10.2011 – прокурор м. Івано-Франківська З 20.10.2011 – заступник прокурора Івано-Франківської області, з 5.01.2014 - прокурор Закарпатскої області. З 19 липня 2016 року – прокурор Луганської області.
Фігура одіозна, з якою в різний час було пов'язано багато скандалів. В травні цього року громадські активісти і журналісти завітали на віллу Янка, яка в декларації записана на його дружину. За оголошеннями затишна вілла "Карпатський замок" 454 кв.м. здавалася туристам, проте під час візиту журналістів газети «Сила народного контролю» до "Карпатського замку" їм повідомили, що вілла не здається вже 3 роки, – повідомляє "Ужгородська правда". Тоді журналістське розслідування Янко назвав "заказухою" конкурентів.
Фото: "Ужгородська правда"
Якщо порівнювати декларації Янка за 2014-2015 роки, помітно, що за останній рік прокурор суттєво покращив свої матеріальні статки. Так, за 2014 рік загальна сума його доходів становила 113 880 грн, в 2015 цей показник піднявся до 495 269 грн.
Фото з фейсбук-сторінки Любомира Зіновійовича
Перчиць Любомир Зіновійович – 1974 р.н., начальник відділу матеріально-технічного забезпечення та соціально-побутових потреб прокуратури області, секретар комітету з конкурсних торгів.
Фото: "Народна Воля"
Марчук Василь Васильович – 1973 р.н., народився у м. Яремчі, має вищу юридичну освіту, радник юстиції, до цього працював прокурором м. Яремчі, а у 2012-2013 роках – у прокуратурі Надвірнянського району, з грудня 2015 р. – керівник Надвірнянської місцевої прокуратури.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...