Голова Асоціації Тарас Шпук спільно з лікарем-парамедиком зі Сполучених Штатів Америки розповіли студентам про засоби екстренної медичної допомоги, які сьогодні використовуються у зоні проведення АТО. При цьому, парамедик наголосив, що незважаючи на те, що завдання лікаря надати допомогу та врятувати життя пораненому бійцю, він в першу чергу повинен дбати про власну безпеку, інформує 0342.ua.
"Перше, що ви повинні зробити, потрапивши у небезпечну зону, — відтягти пораненого у захищене місце хоча б на кілька метрів. Так ви можете уберегти себе від ворожого нападу, тим самим збільшити шанси на порятунок пораненого", — ділиться досвідом зі студентами парамедик.
Як розповів Тарас Шпук, проект "ТакМед" — це серія відкритих лекцій для студентів медичних навчальних закладів Івано-Франківська, в ході яких військові медики, які повернулися із зони проведення АТО, діляться досвідом у наданні невідкладної допомоги в екстемальних ситуаціях. Програма складається з трьох етапів: базової медичної підготовки бійця (Combat Life Saving); підготовки бійця-медика (Long Range Patrol Medic) та підготовки військового лікаря (Advanced Cardiac Life Support).
ДО ТЕМИ: Для франківських студентів-медиків впроваджують ініціативу "ТакМед" (ФОТОРЕПОРТАЖ)