Соціальна проблема
13:50, 6 вересня 2016 р.
Франківськ заполонили жебраки із Закарпаття, які мають соціальну допомогу та житло
Соціальна проблема
Вивчаючи питання безхатченків у Івано-Франківську, з'ясувалося, що 70% таких осіб є мешканцями Закарпатської області, які отримують соціальні допомоги, ба більше, — мають житло. Проводячи рейди та профілактичні роботи щодо виявлення у місті безхатченків, мобільними групами було профілактовано 60 осіб без постійного місця проживання, з них виявлено 20 осіб ромської національності, — заїжджих їз Закарпаття.
Про це сьогодні на оперативній нараді повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло та звернувся до поліції із проханням розібратися у цій ситуації та з'ясувати хто ці люди і чому жебрачать саме у нашому місті, — інформує 0342.ua.
За словами Ігора Влізло в Івано-Франківську найбільш привабливі для перебування для безхатченків місця, — це вокзал та сквер поряд із Привокзальною площею. Ці люди схильні до жебракування, протиправного способу життя, а також своєю асоціальною поведінкою створюють дискомфорт жителям нашого міста. Окрім цього, такі особи несуть і небезпеку для здоров'я інших громадян, адже хворіють на СНІД, відкриту форму туберкульозу, гепатит, віспу та інші інфекції захворювання.
За тиждень у ході відпрацювань патрульною поліцією було встановлено 40 осіб без визначеного місця проживання, 5 осіб дали згоду на їхнє розмішення у будинку нічного перебування. Щоправда тут теж не без проблем. Для того, щоб туди поселити безхатченка необхідно зібрати масу довідок.
"Доходить до того, що коли патруль привозить безхатченка, то ще 4 години їздить по різних закладах, щоб оформити людину у будинок нічного перебування. А поселити безхатченка можна лише у визначені години — з 18.00 до 22.00. Виходить, що безхатченко приїхав, переночував, поїв, а вранці вийшов і пішов далі жебракувати по місту", — обурюється Влізло та підкреслює, що це є соціальний заклад, який повинен працювати цілодобово.
Він також розповів, що телефонуючи у цей будинок, йому російською мовою відповіли: "Дежурний по режиму".
Таке враження, що я подзвонив у Соловки (місце заслання, концтабір, — ред.), а не у соціальний заклад
"Таке враження, що я подзвонив у Соловки (місце заслання, концтабір, — ред.), а не у соціальний заклад, — каже Влізло. — Більше того, для того, щоб дізнатися якусь інформацію, я не знав з якого боку підійти. Це немов якийсь секретний об'єкт. А коли я звернувся до керуючого, він не зміг мені пояснити, чим там займаються".
Відтак, Ігор Влізло запропонував негайно реорганізувати будинок нічного перебування. На його переконання це повинен бути "Міський комунальний соціальний реабілітаційний центр з розширеними можливостями". Реорганізацію будинку потрібно здійснити до початку пониження температурного режиму (жовтень-листопад — ред.). Також у поліції повинна бути можливість у будь-який час дня чи ночі привезти туди безхатченка, а заселити його мають впродовж 15-20 хв. Безхатченко повинен мати право перебувати там не тільки у нічний час, але й у будь-який час доби.
Таку пропозицію підтримав і керівник патрульної поліції Івано-Франківська Дмитро Міхалець. Він також повідомив, що наразі ведеться робота зі збору інформації про безхатченків, які перебувають на території міста. Окрім того, Міхалець звернувся з проханням виділити для патрульних спецавтомобіль для перевезення безхатченків. Адже у службових «Пріусах» патрульні у більшості випадків возять заявників. А після безхатьків автомобіль буде у неналежному вигляді.
Автомобіль для перевезення заарештованих та взятих під варту при потребі готові надати патрульним для перевезення безхатченків
Допомогти патрульним у цьому питанні відгукнувся заступник начальника Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП в області Володимир Гаврилаш. Він повідомив, що у їхньому відділі є автомобіль для перевезення заарештованих та взятих під варту. При потребі його готові надати патрульним для перевезення безхатченків.
У ході розмови Міхалець також поцікавився, за якою ж із статей безхатченка повинні доставляти у будинок нічного перебування, якщо він не порушує порядок та не має документів. До того ж поселити людину у будинок нічного перебування можна лише за її згоди, але не примусово.
Наостанок, звертаючись до керівництва Департаменту соціальної політики, Влізло запропонував організувати реальну роботу соціального патрулю у місцях масового перебування та жебракування безхатченків, щільніше спілкуватися з ним, вивчати їхні проблеми та максимально вирішувати їх.
У свою чергу, заступник міського голови Микола Вітенко погодився із запропонованим та повідомив, що дасть доручення відповідним структурам зайнятися цим питанням, зокрема і спрощенням процедури поселення людини у соціальний заклад.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:11, 21 січня
13:48, Вчора
live comments feed...