• Головна
  • Заборона – не для всіх. Як найстаріша житлова будівля міста перетворилася на ганделик кольорового несмаку
17:22, 8 серпня 2016 р.

Заборона – не для всіх. Як найстаріша житлова будівля міста перетворилася на ганделик кольорового несмаку

Моніторячи новини на сайті міської ради, натрапила сьогодні на положення департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини щодо концепції розвитку зовнішньої реклами в Івано-Франківську. 

В одному з пунктів, який присв'ячений забороні розміщення будь-яких рекламних засобів в місті, читаю: 

Зона, вільна від зовнішньої реклами:

- пам'ятки історії та архітектури, прилегла до них лінія забудови та/або лінія зелених насаджень.

Чудовий пункт. До слова, сьогодні зранку головний комунальник міста Михайло Смушак потішив франківців постом у фейсбук про те, що на одній з історичних будівель міста по вул. Вітовського, 7 демонтовано неестетичні вивіски з магазину "Алло". 

Безымянный

Ну нарешті, муніципальна інспекція і комунальники взялися за діло – почали не з бабок і ромашок, а з бізнесменів, які прагнучи заробити, перетворили історичний центр міста у заліплений кольоровими гібридними вивісками райцентр.

Редакції офісу 0342.ua пощастило розміститися в історичній частині міста, поруч з найстарішою житловою будівлею міста 1737 р. Колись – будинок "хворих і калік", сьогодні – аптека і прилавок для фарб і лаків з жахливими вивісками усього іншого.

Зі статті "Будинки, які прикрашають місто". Західний кур'єр

Найстаріший будинок
Рейтинг знакових будівель відкриває двоповерховий будинок №14 на вул. Галицькій, зведений у 1737 році. Це найстаріший житловий будинок міста. За словами краєзнавця, члена історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто» Михайла Головатого, це так званий «будинок хорих і калік», який належав до парафіяльного костелу. Тут діставали притулок заслужені воїни, жебраки, старці і каліки. За це вони мали прислуговувати у костелі. У різні часи тут мешкали 10-20 осіб.
М.Головатий також додав, що на першому поверсі колись розташовувалося похоронне бюро, яке навіть найбіднішим мешканцям міста обіцяло поховання «за четвертим класом».
«Цей будинок зберігся до наших днів майже у первісному стані, і будинків того часу у місті більше нема», – каже І.Панчишин. Це так званий причілковий будинок. Причілок – гостроверхий фронтон двоскатного даху. Така традиція прийшла до нас з Європи, коли будинки будували за нормами так званого першого плану. Тоді існувало «право двох вікон» – будинки могли мати лише два вікна по фасаду і довге приміщення вглиб. Дах був покритий етернітом – колотим сланцем.
«Основне в цьому будинку – це оцей простий причілковий дах і барокові склепінчасті конструкції. Будинок практично не має оздоблення. Він сам по собі зразок доброї архітектури, суто стильовий, точний, оригінальний, автентичний», – наголошує І.Панчишин.     

DSC09400

Цікавлюся в муніципальної інспекції, чи були складені відповідні приписи про зняття вивісок і загалом заборону торгівлі поруч міської пам'ятки архітектури. 

"На Галицькій ми склали безліч приписів. По будинку 14 – немає нічого. Можливо інспектори просто не дійшли до цієї адреси", – відповідають в офісі муніципальної інспекції.

Дивно, як одну з найстаріших будівель міста, попри яку щодня проходять тисячі містян і туристів оминули муніципальні інспектори. 

Даємо запит, за ким зареєстровано право власності на нерухоме майно за адресою Галицька, 14. І отримуємо відповідь:

InformDovidka (1)

InformDovidka (1)

Для кращого розуміння – ТОВ "Траян" належить ринок поруч будівлі, який в народі називають "п'ятачком". Площа ринку – 1,1915 га. Директором ТОВ "Траян" є Васковець Сергій Іванович, відомий в місті бізнесмен з 90-х за прізвиськом "Партизан".

В редакції 0342.ua дуже сподіваються, що муніципальна інспекція все-таки дійде до найстарішої житлової будівлі міста і пояснить їхнім власникам чи орендарям пункт, який стоїть першим у списку зони вільної від будь-якої реклами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #незаконнівивіскивісторичнійчастиніміста #найстарішабудівляміста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...