17:40, 6 листопада 2015 р.
Олег Гончарук має всі шанси позбутися свого крісла
Невдачі партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» на місцевих виборах у деяких областях, неефективність управління регіонами та активізація боротьби з конкуруючими фінансово-політичними групами. Це все є складовими рішення Президента України Петра Порошенка щодо заміни ряду голів обласних державних адміністрацій. Якщо Глава Держави готовий працювати з нинішньою Верховною радою, бо іншої, за його словами, не буде, то підготовлені рішення по головах ОДА вже готуються до контакту з чорнилом.
Протягом найближчого часу кожен з «агентів впливу» на формування президентської думки намагатиметься залишити своїх ставлеників або проштовхнути нові кандидатури на посади голів ОДА, - пише RegioNews.
Першим, хто може відкрити сезон вакансій – голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Звинувативши голову виборчого штабу «Солідарності» Валерія Пацкана у підкилимній домовленості з бізнесменом Костянтином Жеваго про підтримку топ-менеджера Жеваго на виборах мера Ужгорода, Москаль «йде на звільнення». До речі, він єдиний з голів ОДА, хто це робить добровільно.
Серед тих, кого не торкнетьтся меч післявиборчого президентського гніву – голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі (незважаючи на безуспішну виборчу кампанію кандидата на мера Одеси Саші Боровика та доволі «кислу» кампанію «Солідарності» на Одещині, Саакашвілі разом з Наталією Яресько продовжує залишатися на лаві запасних прем’єр-міністрів, проте найближчі місяці він залишатиметься реформатором обласного масштабу і ньюзмейкером по виклику). Збереже свою посаду і голова Житомирської ОДА Сергій Машковський (куратор Житомирщини Геннадій Зубко впевнено зберігає сильні позиції на посаді Віце-прем’єр-міністра – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а область продовжує нарощувати інвестиції та розвивати інфраструктуру).
А от голові президентської канцелярії Борису Ложкіну вдасться зберегти не всі свої фігури – тиск на голову АП відбувається як з чужого політичного поля шахової дошки, так і з боку інших членів президентської раті. Свою посаду збереже голова Харківської ОДА Ігор Райнін, роботою якого задоволений сам мер Харкова Геннадій Кернес та який полюбляє обмінюватися sms-повідомленнями з народним депутатом Віталієм Хомутинніком.
По голові Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченку, який є далеким родичем Бориса Ложкіна, питання наразі залишається відкритим. Аргументом проти Резніченка є неефективна адміністративна складова на виборах до місцевих рад Дніпропетровської області (рейтинг «Солідарності» на цьогорічних місцевих вибори – всього лиш 11%), а от аргументом «за» є відсутність у команді Банкової сильного управлінця, який міг би очолити край Коломойського. Експерт з політичної ситуації в Дніпропетровській області, політолог Андрій Золотарьов переконаний, що за підсумками місцевих виборів Президент не буде поспішати: «Ті голови облдержадміністрацій, де є внутрішні конфлікти, такі як чутки про відставку Москаля, вони підуть самі. Є певні голови держадміністрацій, у Дніпропетровську Резніченко, які непоганий менеджер, який схоже більше хоче працювати в Києві. Як я гадаю, можливі в першу чергу зміни стосуються Західної України».
На думку політолога Дениса Денисенка, Петру Порошенку потрібно виходити з економічної статистики регіонів: «Хто на якому місці і як відпрацьовував: від початку призначення до сьогоднішнього часу. На мою думку, у разі кадрових рішень варто було б орієнтуватися на економічній та соціальній ситуації в конкретних регіонах. Це не повинно бути прив’язано до виборів».
У контексті загальнодержавної антиприватівської кампанії ідеальним кандидатом на звільнення є голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, призначення якого відбувалося не без участі Ігоря Коломойського.
Ще одним потенційним безробітним швидше за все стане голова Херсонської ОДА Андрій Путілов, за рік правління якого в області так нічого і не помінялося, а Херсонщина фактично стала завмершим плодом південного регіону. У Херсоні звільнення Путілова очікували вже через кілька місяців після призначення. Вплинуть на це й результати місцевих виборів: кандидат від «Солідарності» зайняла четверте місце на виборах мера Херсона. Це сталося тому, що Путілов провалив політичні переговори з діючим мером Володимиром Миколаєнко, так і не скориставшися конфліктом Миколаєнка з керівництвом партії «Батьківщина». При цьому, мером прикордонного з Кримом райцентру Генічеськ став висуванець «Опозиційного блоку», до того ж, з шаленим відривом.
За рівнем соціально-економічного розвитку претендентом на пошук нового робочого місця є голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко. Серед його «досягнень»: найбільше падіння рівня промислового видобутку серед усіх мирних областей, зниження об’ємів експорту, вкрай низькі темпи будівництва житла.
Політолог Володимир Цибулько переконаний, що звільнення голів ОДА є сворідною лотереєю.
«Потрібно оцінювати не підсумки виборів, а підсумки формування більшостей в облрадах. Там, де пропрезидентські партії не зможуть створити більшості, або ввійти в партнерські відносини з регіональним переможцем і все таки створити більшість, то там якраз і будуть основні проблеми. Є складні регіони: Миколаїв, Одеса, Дніпропетровськ, Харків, але я не впевнений що саме там будуть різкі кадрові рішення», - наголосив експерт.
Чи втратить свою посаду голова Київської ОДА Володимир Шандра, залежатиме від успіхів його першого заступника Льва Парцхаладзе на виборах голови Київської обласної ради. Протягом останніх пів-року гіперактивний Лев затьмарив свого шефа як у плані політичної ефективності для команди Президента, так і в площині економічних ініціатив. Льва Парцхаладзе сміливо можна назвати «міністром інфраструктурних перспектив Київщини». Та й координований ним проект «Стоп корупції» об’їздив брендованими автобусами чи не всі райони Київщини, а Лев Ревазович виступав на сільських та міських площах перед простими людьми «і в дощ, і в холод». Команду Київської ОДА вже полишив ще один заступник Шандри – Дмитро Христюк, який став одним із головних спікерів партії «Нові обличчя» мера Ірпеня Володимира Карплюка. «Нові обличчя» опинилася на межі прохідного бар’єру до Київоблради, проте провела кількох своїх мерів і депутатів до 7 райрад та 7 міськрад області.
Неймовірно низькі шанси втриматися на посаді у голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, призначення якого лобіював перший заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук. 5 листопада секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький назвав Ткаченка «головним фальсифікатором виборів на Черкащині». Те, що голова Черкаської ОДА не зумів стати консолідуючою фігурою для області, на сьогодні вже є фактом.
В Адміністрації Президента фактично відсутні серйозні претензії до голови Запорізської ОДА Григорія Самардака. Він проводить чітку кадрову політику в області, нещодавно публічно звернувся до Президента з проханням звільнити бездіяльних голів трьох РДА. При цьому Григорій Самардак встигає налагоджувати співпрацю з німецькими інвесторами та відкривати центр відпочинку для воїнів АТО.
Заміна голови ОДА торкнеться й Волині. Серед причин – електоральна імпотенція адміністративної вертикалі в області та постійні конфлікти з громадськістю регіону. Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик перетворився для колективу «Волинської газети» на уособлення антинародного режиму, діяльність і бездіяльність якого спрямована на моральне знищення журналістів та фізичну ліквідацію видання, про що нещодавно відкрито заявив сам трудовий колектив «Волинської газети». У своєму зверненні журналісти наголосили: «Волинська газета» в травні 2014-го свідомо стала на бік Петра Порошенка під час виборів Президента України і, хоч як було важко пояснювати ті чи інші результати в його роботі, вважає, що Гарант Конституції гідний підтримки. Але, як кожна людина, Петро Олексійович має право не лише на перемоги, але й на помилки. Переконані: одна з найболючіших для Волині – призначення на посаду голови облдержадміністрації екс-секретаря комітету комсомолу та очільника автозаводу Володимира Гунчика. Це, всупереч волі Майдану, відбулося без будь-якого обговорення з революційним середовищем і громадськістю. Одним розчерком пера… Але ледве висохнуло чорнило під текстом указу, як стало зрозуміло: важка «шапка Мономаха» для Володимира Петровича, не за його розміром пошито «костюм губернатора». До того, ж рейтинг «Солідарності» на Волині найнижчий з усіх сусідніх областей, а рейтинг партії «УКРОП» становить 26,5%.
На своєму місці залишаться ще два голови ОДА: Тернопільської та Хмельницької. Нещодавно очільник Тернопільщини Степан Барна впевнено відбився від звинувачень Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка у прогулюванні роботи, пояснивши своє відрядження до Одеси погодженням з Геннадієм Зубко.
Чи підтвердяться прогнози політологів і якій з груп впливу на Банковій вдасться втримати своїх голів ОДА, побачимо вже найближчим часом. Проте, коли прості громадяни України побачать реальні зміни соціально-економічної ситуації на місцях, наразі знову невідомо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
17:57, 7 січня
17:57, 7 січня
10:30, 2 січня
17:57, 7 січня
17:54, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...